Sapoven

Reklama

Działanie

Preparat przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność jest stwierdzona na podstawie długotrwałego stosowania i doświadczenia. Preparat stosowany w łagodnych objawach niewydolności żylnej kończyn dolnych.

Wskazania

Tradycyjny preparat leczniczy stosowany w objawach uczucia ciężkości i obrzęku nóg, oraz uczucia zmęczenia nóg, spowodowanych zaburzeniami krążenia żylnego o niewielkim nasileniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie należy stosować na otwarte, rozległe rany i uszkodzoną skórę.

Środki ostrożności

Ze względu na zawartość alkoholu cetostearylowego i kwasu sorbowego preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry). Ze względu na zawartość glikolu propylenowego preparat może powodować podrażnienie skóry. Ze względu na zawartość parahydroksybenzoesanu metylu oraz parahydroksybenzoesanu propylu preparat może powodować reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego). W przypadku stanu zapalnego skóry, zapalenia żył lub stwierdzenia podskórnego stwardnienia, poważnego bólu, wrzodów lub nagłego wystąpienia obrzęku, decyzję o dalszym stosowaniu preparatu należy podjąć po zbadaniu pacjenta.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Podczas stosowania preparatu może wystąpić przemijające uczucie ciepła i podrażnienie skóry, u osób nadwrażliwych może wystąpić pokrzywka.

Interakcje

Nie są znane.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Dorośli: do 3 razy na dobę, nałożyć na skórę taką ilość maści, żeby po rozsmarowaniu wytworzyła cienką warstwę. Wmasować aż do wchłonięcia preparatu. Jeżeli objawy utrzymują się dłużej niż 2 tyg., dalsze postępowanie powinno być konsultowane z lekarzem. Dzieci i młodzież: preparat nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży do lat 18.

Reklama

Uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex