Źródło

Scholl Spray do usuwania kurzajek i brodawek

Reklama

Działanie

Preparat do usuwania brodawek i kurzajek metodą na zimno, w oparciu o metodę zamrażania ciekłym azotem. Działanie preparatu polega na szybkim zamrożeniu rdzenia kurzajki lub brodawki. Po zastosowaniu preparatu w miejscu zmian powstaje pęcherz. Po 10-14 dniach od zabiegu brodawka zaczyna się oddzielać umożliwiając wzrost zdrowej skórze.

Wskazania

Preparat do usuwania kurzajek zwyczajnych i brodawek podeszwowych wywołanych przez wirus brodawczaka ludzkiego.

Przeciwwskazania

Preparatu nie stosować: u dzieci poniżej 4 lat; na pieprzyki, znamiona, rany, owłosione obszary skóry i wszelkie zmiany skórne; w miejscach wrażliwych (twarz, pachy, podbródek, piersi, pośladki), na narządach płciowych, błonach śluzowych (w obrębie jamy ustnej, nosa, odbytu, narządów płciowych, warg, uszu i w okolicy oczu), na obrzękniętą i zaczerwienioną skórę; w przypadku cukrzycy i problemów z krążeniem; w ciąży oraz w okresie karmienia piersią; w połączeniu z innymi metodami usuwania kurzajek i brodawek.

Środki ostrożności

Unikać kontaktu z oczami. W przypadku wystąpienia podrażnienia przerwać stosowanie.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić: ból i pęcherz w miejscu aplikacji, czasowe odbarwienie naskórka podczas procesu zamrażania. Stosowanie preparatu w nieprawidłowy sposób może spowodować uszkodzenie powierzchniowych warstw naskórka i doprowadzić do powstawania blizn i (lub) uszkodzenia nerwów.

Dawkowanie

Zewnętrznie. Przed aplikacją należy upewnić się, że skóra jest czysta i sucha, a kurzajka lub brodawka zwrócona ku górze. Jeżeli zmiana znajduje się w miejscu trudno dostępnym, należy skorzystać z pomocy drugiej osoby. Preparat należy stosować ściśle wg instrukcji dołączonej do opakowania, przestrzegając czasu przewidzianego na każdy z 5 etapów aplikacji. Przy każdej brodawce lub kurzajce stosować nowy aplikator; nie używać powtórnie aplikatora. Na gąbeczce aplikatora tworzy się bardzo zimny płyn, który należy ostrożnie nanosić na brodawki i kurzajki. Kiedy gąbeczka aplikatora dotknie kurzajki lub brodawki skóra na jej powierzchni staje się biała. W trakcie kontaktu gąbki ze skórą może pojawić się lekki ból i szczypanie. Po zakończeniu aplikacji ból i kłucie szybko ustępują, a kolor skóry wraca do normy. Po kilku dniach w miejscu aplikacji powstaje pęcherz. Zazwyczaj w przeciągu 10-14 dni od zabiegu brodawki i kurzajki oddzielają się umożliwiając wzrost zdrowej skóry. W przypadku kurzajek wystarcza zazwyczaj 1 aplikacja. W przypadku brodawek podeszwowych istnieje większe prawdopodobieństwo, że aplikację trzeba będzie powtórzyć. Aplikację można powtórzyć po 2 tyg., maksymalnie 4 razy w jednym miejscu. Jeżeli po 4 aplikacjach brodawki lub kurzajki nie znikną należy skonsultować się z lekarzem. Miejsce poddane aplikacji należy utrzymywać w czystości, nie pocierać, nie drapać. Jeśli to konieczne pęcherze chronić zaklejając je plastrem. Nie przebijać pęcherzy. Brodawki lub kurzajki muszą odpaść od skóry w sposób naturalny. W przypadku, gdy obok siebie znajduje się więcej kurzajek lub brodawek należy poddawać aplikacji tylko jedną na raz; kolejne - po 2 tyg.

Reklama

Uwagi

Preparat skrajnie łatwopalny. Unikać wdychania i stosować tylko w dobrze wentylowanych pomieszczeniach.

Pharmindex