Źródło

Sililevo

Reklama

Działanie

Lakier do paznokci o działaniu remineralizującym i regenerującym. Preparat jest hydro-lakierem, którego działanie opiera się na zawartości hydroksypropylochitosanu, który ściśle przylega do keratyny paznokcia tworząc niewidoczną warstwę ochronną zapewniającą odpowiednie nawilżenie płytki paznokciowej. Ponadto lakier zawiera skrzyp polny - źródło organicznego krzemu oraz metylosulfonylometan (MSM) - biodostępną postać siarki - oba składniki wzmacniają i regenerują płytkę paznokciową. Preparat zmniejsza nasilenie zmian zwyrodnieniowych, rozdwajanie się i łamliwość paznokci.

Wskazania

Regeneracja i remineralizacja zniekształconych, łamliwych oraz bolesnych paznokci. Zmiany tego rodzaju mogą być objawem wielu zapalnych chorób paznokci, np. łuszczycy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować na rany.

Dawkowanie

Nakładać cienką warstwę preparatu na płytkę paznokciową, przy użyciu dołączonego pędzelka. Stosować codziennie na czyste i suche paznokcie, najlepiej wieczorem przed snem. Preparat schnie bardzo szybko, pozostawiając niewidoczną i bezzapachową warstwę, która jest rozpuszczalna w wodzie (lakier usuwać wodą). Preparat można stosować pod kosmetyczny, kolorowy lakier do paznokci w celu ochrony przed działaniem rozpuszczalników do usuwania lakieru. Najlepsze wyniki kuracji uzyskać można stosując lakier przez co najmniej 3 mies., preparat może być stosowany długotrwale.

Reklama

Uwagi

Pharmindex