Silon

Reklama

Działanie

Miękki, elastyczny i cienki opatrunek silikonowy, o wydłużonym czasie użytkowania, przeznaczony do stosowania na blizny przerostowe i keloidy (bliznowce). Zapobiega nieprawidłowemu bliznowaceniu rany, zmiękcza istniejące blizny, poprawia ich koloryt i powierzchnię, przez co blizna uzyskuje lepszy wygląd kosmetyczny.

Wskazania

Leczenie keloidów (bliznowców) i blizn przerostowych.

Przeciwwskazania

Nie stosować na otwarte i niezagojone rany oraz w przypadku uczulenia na silikon.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia wysypki lub zaobserwowania słabej tolerancji na produkt, należy zaprzestać stosowania opatrunków do czasu ustąpienia objawów. Następnie rozpocząć stosowanie od 2-3 godzin dziennie, stopniowo zwiększając czas kontaktu opatrunku ze skórą.

Działania niepożądane

Opuchnięcia spowodowane absorpcją płynów, swędzenie, wysypka, wydzielanie przez skórę nieprzyjemnego zapachu.

Dawkowanie

Opatrunek jest materiałem wielorazowego użytku przez okres od jednego do trzech miesięcy. Opatrunek należy stosować na umytą i osuszoną bliznę. Ostrożnie usunąć biały i niebieski papierek ochronny pokrywający wewnętrzną i zewnętrzną powierzchnię opatrunku. Przyłożyć opatrunek do powierzchni blizny stroną bardziej klejąca i błyszcząca. Należy wybrać odpowiedni rozmiar opatrunku w celu całkowitego pokrycia blizny, pozostawiając dodatkową krawędź wokół blizny o szerokości ok. 1 cm. Istnieje możliwość przycięcia opatrunku lub wycięcia w nim dziury tak, aby uzyskać pożądany kształt. W celu aplikacji na miejsca trudnodostępne, np. pomiędzy palcami, opatrunek można rolować. W przypadku zastosowania na większe powierzchnie, kawałki opatrunków można nakładać na siebie. W przypadku opatrunków nieprzylepnych, do utrzymania opatrunku w pożądanej pozycji należy użyć plastrów opatrunkowych, bandaży, ubrań uciskowych lub taśm hypoalergicznych. Opatrunek należy zdejmować raz dziennie i myć przy użyciu delikatnego mydła bez detergentów, następnie wysuszyć i gdy odzyska swą naturalną kleistość, ponownie przykleić na oczyszczoną bliznę. Zaleca się używanie opatrunku początkowo 2- 3 godz. dziennie i stopniowe zwiększanie czasu do 23 godz. na dobę.

Reklama

Uwagi

Nie stosować na powierzchnie pokryte wcześniej maściami, kremami a także innymi lekami.

Pharmindex