Simetikon-Hasco

Reklama

Działanie

Symetykon jest mieszaniną polidimetylosiloksanu i dwutlenku krzemu o właściwościach odpieniających. Zmienia napięcie powierzchniowe na granicy faz między płynną zawartością przewodu pokarmowego i pęcherzykami gazu, co ułatwia zlewanie się pęcherzyków gazowych nagromadzonych w treści pokarmowej i ślinie, a następnie ich przechodzenie przez jelito. Lek nie ulega wchłanianiu, ani trawieniu w przewodzie pokarmowym; wydalany jest w postaci niezmienionej z kałem.

Wskazania

Objawowe leczenie dolegliwości związanych z nadmiernym gromadzeniem się gazów w jelitach i uczuciem pełności w jamie brzusznej. Stosuje się pomocniczo przed badaniami diagnostycznymi: ultrasonografią, radiografią i endoskopią jamy brzusznej, w celu usunięcia nadmiaru gazów przed badaniami.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub pozostałe składniki preparatu.

Ciąża i laktacja

Lek może być stosowany w ciąży i okresie karmienia piersią jedynie w przypadku, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu.

Działania niepożądane

Dotychczas nie zaobserwowano.

Interakcje

Dotychczas nie zaobserwowano.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. 4 razy na dobę. Przygotowanie do badań diagnostycznych w obrębie jamy brzusznej: na 1 dzień przed badaniem 1 kaps. 3 razy na dobę, w dniu badania 1 kaps. rano na czczo. Dawka maksymalna wynosi 6 kaps. na dobę. Preparat należy podawać po posiłkach i przed snem.

Reklama

Uwagi

Pharmindex