Nowy sklep

już ON-LINE

Soventol

Reklama

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego, antagonista receptora histaminowego H1. Działa przeciwalergicznie i przeciwświądowo. Ponadto zmniejsza nadmierną przepuszczalność naczyń włosowatych, dzięki czemu wywiera działanie przeciwobrzękowe. Działanie lecznicze występuje wkrótce po zastosowaniu i osiąga maksimum po 20-60 min. Działanie to utrzymuje się do 48 h.

Wskazania

Łagodne do umiarkowanych reakcje na ukąszenia i użądlenia owadów (np. ukąszenia komarów) z towarzyszącym świądem.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na bamipinę lub pozostałe składniki preparatu. Ciąża i okres karmienia piersią.

Środki ostrożności

Brak danych klinicznych na temat stosowania u dzieci. Nie należy stosować preparatu na ostre, sączące zmiany skórne - możliwość zaostrzenia zmian. Ze względu na zawartość glikolu polipropylenowego może wystąpić podrażnienie skóry. W przypadku wystąpienia trudności w oddychaniu, nudności, zawrotów głowy lub zaburzeń sercowo-naczyniowych należy zasięgnąć konsultacji lekarskiej lub wezwać pogotowie. W przypadku nasilonego bólu, obrzęku i zaczerwienienia miejsca ukąszenia należy również skonsultować się z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Brak danych na temat bezpieczeństwa stosowania leku w okresie ciąży i laktacji - stosowanie jest przeciwwskazane.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości, łagodne uczucie pieczenia ulegające złagodzeniu w ciągu kilku min. Po zastosowaniu na duże powierzchnie skóry, zwłaszcza zmienionej zapalnie, mogą wystąpić układowe działania niepożądane niepokój, rozszerzenie źrenic, uczucie zmęczenia.

Dawkowanie

Żel nanosi się kilka razy dziennie na chorobowo zmienioną skórę, nie częściej niż co 30 min. Żel można delikatnie wcierać w skórę.

Reklama

Uwagi

Pharmindex