Succus Echinaceae PhytoPharm

Reklama

Działanie

Preparat o działaniu immunostymulującym. Pobudza aktywność makrofagów i granulocytów, które rozpoznają i niszczą czynniki chorobotwórcze. Sok powoduje wzrost aktywności makrofagów, co prowadzi do zwiększanie wydzielania interleukiny-1, która pobudza limfocyty do swoistej obrony organizmu. Zwiększa liczbę leukocytów, komórek śledziony oraz wpływa na proces rozpoznania i przetworzenia antygenu. Stymulacja układu immunologicznego i odpowiedź immunologiczna są indywidualną cechą pacjenta i zależą od jego stanu.

Wskazania

Wspomagająco w leczeniu lżejszych infekcji bakteryjnych oraz wirusowych: choroby z przeziębienia, stany zapalne dróg oddechowych. Profilaktycznie w nawracających zakażeniach dróg oddechowych i dróg moczowych (w celu zmniejszenia podatności na infekcje w stanach osłabienia organizmu).

Przeciwwskazania

Postępujące choroby układowe: gruźlica, leukozy, kolagenozy, stwardnienie rozsiane, zakażenia wirusem HIV i inne schorzenia autoimmunologiczne. Nadwrażliwość na rośliny z rodziny Compositae. Dzieci do ukończenia 7 rż.

Środki ostrożności

Ostrożnie stosować w przypadku długo utrzymującej się gorączki, duszności, schorzeń urologicznych lub pojawienia się krwi w moczu.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak badań nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Rzadko: objawy nadwrażliwości (wysypka skórna, obrzęki twarzy, duszność, zawroty głowy, obniżenie ciśnienia); należy przerwać stosowanie preparatu.

Interakcje

Nie stosować łącznie ze sterydami anabolicznymi, amiodaronem i metotreksatem.

Dawkowanie

Doustnie: 20-40 kropli 3 razy dziennie w niewielkiej ilości płynu, korzystnie soku owocowego. Dzieci 8-13 rż.: 10 kropli dziennie. Przyjmować codziennie przez 10 dni lub co drugi dzień przez 20 dni. Kurację można powtórzyć po dwutygodniowej przerwie.

Reklama

Uwagi

Dawka pojedyncza (20 kropli) zawiera 225 mg etanolu, ale stosowanie zgodnie z zaleconym dawkowaniem nie powoduje przekroczenia poziomu fizjologicznego alkoholu we krwi.

Pharmindex