Najzdrowsze miejsce w internecie

Suplasyn

Suplasyn to preparat, którego wskazaniem do stosowania jest objawowe leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów. Produkt ma pozytywny wpływ na łagodzenie bólu, a dzięki zawartemu w nim kwasowi hialurnowemu pozwala utrzymać fizjologiczne środowisko stawu. Poznaj jego działanie oraz dawkowanie.     
Spis treści

Suplasyn - skład

1 ampułko-strzykawka zawiera 20 mg soli sodowej kwasu hialuronowego oraz substancje pomocnicze do obj. 2 ml.

Suplasyn - działanie

Wyrób medyczny to sterylny roztwór kwasu hialuronowego o optymalnej masie cząsteczkowej 500-1000 KD. Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem mazi stawowej i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu wewnętrznego, fizjologicznego środowiska stawu. Iniekcje dostawowe kwasem hialuronowym zwiększają lepkość i elastyczność płynu stawowego dzięki czemu pozwalają poprawić ruchomość i amortyzację stawu; zmniejszyć natężenie bólu; spowolnić proces degeneracyjny w obrębie chrząstki stawowej i umożliwić jej regenerację.

Suplasyn - wskazania

Objawowe leczenie choroby zwyrodnieniowej wszystkich stawów (staw kolanowy, biodrowy).

Suplasyn - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu. Nie stosować u pacjentów z zapaleniem lub podrażnieniem stawu. Nie stosować u dzieci. Nie wstrzykiwać domięśniowo i donaczyniowo.

Suplasyn - ciąża

Nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią (brak badań).

Suplasyn - efekty uboczne

Po wprowadzeniu preparatu dostawowo może wystąpić przemijający, krótkotrwały ból. W leczonym stawie może wystąpić łagodna reakcja miejscowa w postaci bólu, uczucia gorąca, hipertermii, zaczerwienienia, wysięku, podrażnienia i opuchlizny/zapalenia. Ponadto miejscowym reakcjom niepożądanym mogą towarzyszyć reakcje ogólnoustrojowe, takie jak gorączka, dreszcze lub reakcje sercowo-naczyniowe, a w rzadkich przypadkach reakcje anafilaktyczne. W bardzo rzadkich przypadkach obserwowano wysypkę/swędzenie, pokrzywkę, zapalenie błony maziowej i spadek ciśnienia krwi. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych stosowanie preparatu należy przerwać. W przypadku większości pacjentów objawy ustępują w przeciągu kilku dni.
W niektórych przypadkach, łagodne reakcje miejscowe takie jak: bolesność, podrażnienie, opuchlizna/zapalenie stawu i wysięk mogą się nasilić, co ma związek z nadwrażliwością. W takich przypadkach może być konieczna interwencja lekarska, np. odessanie płynu stawowego.

Suplasyn - interakcje

Nie stosować z produktami używanymi do sterylizacji lub dezynfekcji zawierającymi roztwory czwartorzędowych soli amonowych.

Suplasyn - dawkowanie

Dostawowo, w zależności od wielkości stawu: 1 wstrzyknięcie na tydzień przez 3 tyg., w zależności od stanu pacjenta można podać do 6 zastrzyków. W tym samym czasie może być leczone kilka stawów. Stosować ścisłą technikę aseptyczną. Aby użyć napełnioną strzykawkę, należy zdjąć końcówkę Luer i założyć odpowiednią kaniulę (zalecane 21-25 G w zależności od stawu) i zabezpieczyć lekko ją dokręcając. Podziałkę na etykiecie strzykawki należy traktować wyłącznie jako wskazówkę.

Suplasyn - uwagi

W ciągu 24-48 h po zastrzyku pacjent powinien odpoczywać, a w trakcie leczenia unikać intensywnego wysiłku fizycznego. Wyrzucić każdą niezużytą do końca dawkę w strzykawce.

Pharmindex
Podobne leki
Mężczyzna trzyma kobietę w ciąży za brzuch
W Medme rozmawiamy o niepłodności
Zdrowa żywność
Dieta przy endometriozie - co jeść?
Gryczanka na mleku z borówkami
Dieta przy nadciśnieniu - co jeść i czego unikać?
Kobieta trzyma się za gardło
Dieta przy niedoczynności tarczycy - czego unikać? Jadłospis
Lęk separacyjny
Lęk separacyjny u dziecka i u dorosłych. Kiedy występuje?
Może to Cię zainteresuje
Kobieta odmawia jedzenia słodyczy z powodu hiperinsulinemii
Hiperinsulinemia - przyczyny, objawy i leczenie. Jaka dieta?
Język z czerwonymi plamami
Język geograficzny - przyczyny i objawy. Jakie leczenie?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Model mózgu z dłoni
Torbiel szyszynki - objawy i leczenie. Czy może pęknąć?