Suplasyn

Suplasyn to preparat, którego wskazaniem do stosowania jest objawowe leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów. Produkt ma pozytywny wpływ na łagodzenie bólu, a dzięki zawartemu w nim kwasowi hialurnowemu pozwala utrzymać fizjologiczne środowisko stawu. Poznaj jego działanie oraz dawkowanie.     

Spis treści

suplasyn---dzialanie

-

preparat-wywiera-korzystny-wplyw-w-przebiegu-choroby-zwyrodnieniowej-stawow,-lagodzac-bol-i-polepszajac-fizyczne-czynnosci-stawow.-zawarty-w-preparacie-kwas-hialuronowy-jest-naturalnym-skladnikiem-mazi-stawowej-i-odgrywa-kluczowa-role-w-utrzymywaniu-wewnetrznego,-fizjologicznego-srodowiska-stawu.-

suplasyn---wskazania

-

objawowe-leczenie-choroby-zwyrodnieniowej-stawow.-suplasyn-m.d.:-uzupelnienie-mazi-stawowej-w-malych-stawach.-

suplasyn---przeciwwskazania

-

nie-stosowac-w-przypadku-nadwrazliwosci-na-skladniki-preparatu.-nie-wstrzykiwac-domiesniowo-i-donaczyniowo.-

-

suplasyn---ostrzezenia

-

preparatu-nie-stosowac-u-pacjentow-z-zapaleniem/podraznieniem-stawu---dzialania-niepozadane-wystepuja-najczesciej-u-pacjentow-u-ktorych-istnieje-juz-zapalenie/podraznienie-stawu.-preparatu-nie-stosowac-u-dzieci.-w-ciagu-24-48-h-po-zastrzyku-pacjent-powinien-odpoczywac,-a-w-trakcie-leczenia-unikac-intensywnego-wysilku-fizycznego.-w-niektorych-przypadkach,-lagodne-reakcje-miejscowe-takie-jak:-bolesnosc,-podraznienie,-opuchlizna/zapalenie-stawu-i-wysiek-moga-sie-nasilic,-co-ma-zwiazek-z-nadwrazliwoscia.-w-takich-przypadkach-moze-byc-konieczna-interwencja-lekarska,-np.-oddesanie-plynu-stawowego.-

suplasyn---ciaza

-

preparatu-nie-stosowac-w-ciazy-i-podczas-karmienia-piersia,-ze-wzgledu-na-brak-danych-klinicznych.-

suplasyn---efekty-uboczne

-

po-wprowadzeniu-preparatu-dostawowo-moze-wystapic-przemijajacy,-krotkotrwaly-bol.-w-leczonym-stawie-moze-wystapic-lagodna-reakcja-miejscowa-w-postaci-bolu,-uczucia-goraca,-hipertermii,-zaczerwienienia,-wysieku,-podraznienia-i-opuchlizny/zapalenia.-ponadto-miejscowym-reakcjom-niepozadanym-moga-towarzyszyc-reakcje-ogolnoustrojowe,-takie-jak-goraczka,-dreszcze-lub-reakcje-sercowo-naczyniowe,-a-w-rzadkich-przypadkach-reakcje-anafilaktyczne.-w-bardzo-rzadkich-przypadkach-obserwowano-wysypke/swedzenie,-pokrzywke,-zapalenie-blony-maziowej-i-spadek-cisnienia-krwi.-w-przypadku-wystapienia-dzialan-niepozadanych-stosowanie-preparatu-nalezy-przerwac.-w-przypadku-wiekszosci-pacjentow-objawy-ustepuja-w-przeciagu-kilku-dni.-

suplasyn---dawkowanie

-

dostawowo,-w-zaleznosci-od-wielkosci-stawu.-suplasyn-m.d.:-1-wstrzykniecie-na-tydzien-przez-3-tyg.,-w-zaleznosci-od-stanu-pacjenta-mozna-podac-wiecej-wstrzykniec.-suplasyn:-1-wstrzykniecie-na-tydzien-przez-3-tyg.,-w-zaleznosci-od-stanu-pacjenta-mozna-podac-do-6-zastrzykow.-suplasyn-1-shot:-1-wstrzykniecie-jednorazowo.-w-tym-samym-czasie-moze-byc-leczone-kilka-stawow.-

suplasyn---uwagi">

Suplasyn - skład

1 ampułko-strzykawka 2 ml, 6 ml lub 0,7 ml zawiera odpowiednio 20 mg, 60 mg lub 7 mg kwasu hialuronowego w postaci soli sodowej.

Suplasyn - Działanie

Preparat wywiera korzystny wpływ w przebiegu choroby zwyrodnieniowej stawów, łagodząc ból i polepszając fizyczne czynności stawów. Zawarty w preparacie kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem mazi stawowej i odgrywa kluczową rolę w utrzymywaniu wewnętrznego, fizjologicznego środowiska stawu.

Suplasyn - wskazania

Objawowe leczenie choroby zwyrodnieniowej stawów. Suplasyn m.d.: uzupełnienie mazi stawowej w małych stawach.

Suplasyn - Przeciwwskazania

Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. Nie wstrzykiwać domięśniowo i donaczyniowo.

Suplasyn - ostrzeżenia

Preparatu nie stosować u pacjentów z zapaleniem/podrażnieniem stawu - działania niepożądane występują najczęściej u pacjentów u których istnieje już zapalenie/podrażnienie stawu. Preparatu nie stosować u dzieci. W ciągu 24-48 h po zastrzyku pacjent powinien odpoczywać, a w trakcie leczenia unikać intensywnego wysiłku fizycznego. W niektórych przypadkach, łagodne reakcje miejscowe takie jak: bolesność, podrażnienie, opuchlizna/zapalenie stawu i wysięk mogą się nasilić, co ma związek z nadwrażliwością. W takich przypadkach może być konieczna interwencja lekarska, np. oddesanie płynu stawowego.

Suplasyn - ciąża

Preparatu nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią, ze względu na brak danych klinicznych.

Suplasyn - efekty uboczne

Po wprowadzeniu preparatu dostawowo może wystąpić przemijający, krótkotrwały ból. W leczonym stawie może wystąpić łagodna reakcja miejscowa w postaci bólu, uczucia gorąca, hipertermii, zaczerwienienia, wysięku, podrażnienia i opuchlizny/zapalenia. Ponadto miejscowym reakcjom niepożądanym mogą towarzyszyć reakcje ogólnoustrojowe, takie jak gorączka, dreszcze lub reakcje sercowo-naczyniowe, a w rzadkich przypadkach reakcje anafilaktyczne. W bardzo rzadkich przypadkach obserwowano wysypkę/swędzenie, pokrzywkę, zapalenie błony maziowej i spadek ciśnienia krwi. W przypadku wystąpienia działań niepożądanych stosowanie preparatu należy przerwać. W przypadku większości pacjentów objawy ustępują w przeciągu kilku dni.

Suplasyn - dawkowanie

Dostawowo, w zależności od wielkości stawu. Suplasyn m.d.: 1 wstrzyknięcie na tydzień przez 3 tyg., w zależności od stanu pacjenta można podać więcej wstrzyknięć. Suplasyn: 1 wstrzyknięcie na tydzień przez 3 tyg., w zależności od stanu pacjenta można podać do 6 zastrzyków. Suplasyn 1-Shot: 1 wstrzyknięcie jednorazowo. W tym samym czasie może być leczone kilka stawów.

Suplasyn - uwagi

Należy unikać stosowania preparatu z produktami używanymi do sterylizacji lub dezynfekcji zawierającymi roztwory czwartorzędowych soli amonowych.

Pharmindex