Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm

Spis treści

Reklama

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm - skład

1 tabl. zawiera 100 mg korzenia mniszka, 50 mg owocu kminku, 60 mg liści mięty pieprzowej, 60 mg kory kruszyny, 7 mg wyciągu suchego z ostropestu (24-27:1). 1 tabl. zawiera 3,61-3,99 mg związków antranoidowych w przeliczeniu na lukofrangulinę A.

Reklama

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm - działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Ze względu na zawartość związków gorzkich (korzeń mniszka) lek pobudza wydzielanie soków trawiennych oraz żółci. Owoc kminku i liść mięty wykazują łagodne działanie rozkurczające, wiatropędne.

Reklama

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm - wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w dolegliwościach związanych z zaburzeniami procesu trawienia, takimi jak: uczucie pełności w żołądku, wzdęcia, zbyt małe wydzielanie żółci i soku żołądkowego.

Reklama

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie należy stosować leku w przypadku niedrożności jelit lub dróg żółciowych, bólów brzucha o nieustalonej etiologii, ostrych schorzeń zapalnych jelit, zapalenia wyrostka robaczkowego, zaburzeń gospodarki wodno-elektrolitowej.  

Reklama

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm - ostrzeżenia

Preparat nie jest przeznaczony do długotrwałego stosowania. Decyzję o stosowaniu przez okres dłuższy niż 7-14 dni podejmuje lekarz.  

Reklama

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm - ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią (brak wystarczających danych). Niewielkie ilości aktywnych metabolitów (reina) przechodzą do mleka karmiących kobiet. Nie zaobserwowano efektu przeczyszczającego u niemowląt karmionych mlekiem matki.

Reklama

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm - interakcje

Podczas dłuższego stosowania może wystąpić niedobór jonów potasu, co powoduje wzmożenie działania równocześnie przyjmowanych glikozydów nasercowych. Straty potasu pogłębia równoczesne stosowanie leków moczopędnych, steroidów kory nadnerczy oraz preparatów z korzenia lukrecji.

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm - dawkowanie

Doustnie. Dorośli, osoby w wieku podeszłym i młodzież powyżej 12 lat: 2 tabl. do 3 razy dziennie po posiłku, popijając wodą.

Tabletki przeciw niestrawności Labofarm - uwagi


Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!