Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗
Masz tatuaż? Sprawdź, czy to bezpieczne dla Twojego zdrowia. 😯 Najnowsze wyniki badań zaskakują❗

Tanakan

Spis treści

Reklama

Tanakan - skład

1 tabl. zawiera: 40 mg suchego wyciągu z liścia miłorzębu japońskiego (35-67:1), co odpowiada: 8,8-10 mg flawonoidów, 1,1 - 1,4 mg ginkgolidów A, B, C oraz 1,0 - 1,3 mg bilobalidu. Preparat zawiera laktozę.

Reklama

Tanakan - działanie

Preparat o działaniu poprawiającym upośledzone funkcje poznawcze związane w wiekiem oraz jakości życia w łagodnej postaci otępienia. Substancją czynną jest standaryzowany wyciąg z miłorzębu japońskiego, zawierający 24% heterozydów Ginkgo i 6% di- i seskwiterpenów (ginkgolidów A, B i C bilobalidu). Dostępność biologiczna po podaniu doustnym ginkgolidów A i B oraz bilobalidu wynosi 80-90%. Maks. stężenie w osoczu osiągane jest po upływie 1-2 h od podania, okres półtrwania w fazie eliminacji wynosi od około 4 h (bilobalid, ginkgolid A) do 10 h (ginkgolid B). Substancje te nie są rozkładane w organizmie i są wydalane przede wszystkim z moczem, a niewielka ich ilość – z kałem.

Tanakan - wskazania

Preparat wskazany do poprawy upośledzonych funkcji poznawczych (związanych z wiekiem) oraz jakości życia w łagodnej postaci otępienia.

Reklama

Tanakan - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Tanakan - ostrzeżenia

Należy zachować ostrożność u pacjentów leczonych jednocześnie preparatami metabolizowanymi głównie przez CYP3A4 oraz lekami o wąskim indeksie terapeutycznym. Ze względu na zawartość laktozy, preparat jest przeciwwskazany u osób z wrodzoną galaktozemią, z zespołem złego wchłaniania glukozy lub galaktozy lub z niedoborem laktazy.

Reklama

Tanakan - ciąża

Należy unikać stosowania preparatu w okresie ciąży. Nie wiadomo, czy lek przenika do mleka ludzkiego. Należy podjąć decyzję czy przerwać karmienie piersią czy przerwać podawanie leku biorąc pod uwagę korzyści z karmienia piersią dla dziecka i korzyści z leczenia dla matki.

Reklama

Tanakan - efekty uboczne

Często: nadwrażliwość, duszności, zawroty głowy, ból głowy, utrata przytomności, ból brzucha, biegunka, dyspepsja, nudności, egzema, świąd. Niezbyt często: pokrzywka, wysypka. Rzadko: obrzęk naczynioruchowy.

Tanakan - interakcje

Należy zachować szczególną ostrożność przy podawaniu preparatów metabolizowanych głównie przez CYP3A4 oraz o wąskim indeksie terapeutycznym.

Tanakan - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 3 tabl. na dobę w dawkach podzielonych. Lek nie jest przeznaczony dla dzieci i młodzieży poniżej 18 lat. Sposób podania: tabl. należy przyjmować w trakcie posiłków, popijając je 0,5 szkl. wody.

Tanakan - uwagi

Nie przeprowadzono badań dotyczących wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Jednak, zawroty głowy mogą wywierać negatywny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Bilobil
Ginkofar
Flavobil
Ebixa

Reklama

Jak leczyć się w prywatnych szpitalach? 🏥
Sprawdź!