Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Taninal

Spis treści

Reklama

Taninal - skład

1 tabl. zawiera 500 mg białczanu taniny.

Reklama

Taninal - działanie

Preparat stosowany tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długotrwałym stosowaniu i doświadczeniu. W świetle jelita białczan taniny ulega strawieniu uwalniając garbniki, które wykazują działanie ściągające i bakteriostatyczne. Działanie przeciwbiegunkowe leku tłumaczy się tworzeniem trudno rozpuszczalnych kompleksów garbników z toksynami bakteryjnymi. Uważa się, że garbniki łączą się także z białkami komórek bakteryjnych i hamują rozwój flory bakteryjnej, która może być przyczyną biegunek. Po podaniu doustnym tanina uwalniana jest w środowisku jelita cienkiego pod wpływem enzymu trawiennego pankreatyny. Uwolnione garbniki działają miejscowo w obrębie przewodu pokarmowego. Brak danych na temat dostępności biologicznej i parametrów kinetycznych garbników po podaniu doustnym.

Reklama

Taninal - wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w biegunkach i zatruciach pokarmowych. Preparat przeznaczony dla dzieci powyżej 4 lat, młodzieży i dorosłych.

Reklama

Taninal - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną (białczan taniny) lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 4 lat.

Reklama

Taninal - ostrzeżenia

Jeżeli mimo zastosowanego leczenia biegunka nasila się lub nie ustępuje przez okres dłuższy niż 2-3 dni u dorosłych i młodzieży lub ponad 1 dzień u dzieci, należy zgłosić się do lekarza.

Reklama

Taninal - ciąża

Nie badano bezpieczeństwa leku u kobiet w ciąży, karmiących piersią oraz wpływu na płodność. Lek może zostać użyty wyłącznie wtedy, gdy w opinii lekarza korzyść dla matki jest większa niż potencjalne zagrożenie dla płodu.

Reklama

Taninal - efekty uboczne

Rzadko: nudności, wymioty.

Taninal - interakcje

Nie należy stosować preparatu równocześnie z innymi lekami. Pomiędzy przyjęciem preparatu i innych leków powinno upłynąć co najmniej 2 godziny.

Taninal - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabl. 3 razy na dobę. Dzieci powyżej 4 lat i młodzież do 18 lat: 1/2-1 tabl. 2-3 razy na dobę. Nie stosować u dzieci poniżej 4 lat. Sposób podania. Tabletkę po zażyciu popić wodą, przyjmować między posiłkami, do czasu ustąpienia objawów.

Taninal - uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Enterosol

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!