Nowy sklep

już ON-LINE

Taninal

Działanie

Preparat działa przeciwbiegunkowo i bakteriostatycznie. Po podaniu doustnym tanina uwalniana jest w środowisku jelita cienkiego pod wpływem enzymu trawiennego pankreatyny. Uwolnione garbniki działają miejscowo w obrębie przewodu pokarmowego.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w biegunkach i zatruciach pokarmowych. Preparat przeznaczony dla dzieci powyżej 4 lat, młodzieży i dorosłych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na białczan taniny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 4 lat.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak badań klinicznych, w ciąży i okresie karmienia piersią stosować tylko wtedy, gdy korzyści dla matki przewyższają nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu lub karmionego dziecka.

Działania niepożądane

Rzadko: nudności, wymioty.

Interakcje

Nie należy stosować preparatu równocześnie z innymi lekami. Pomiędzy przyjęciem preparatu i innych leków powinno upłynąć co najmniej 2 godziny.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabl. 3 razy na dobę. Dzieci powyżej 4 lat i młodzież do 18 lat: 1/2-1 tabl. 2-3 razy na dobę. Sposób podania. Tabletkę po zażyciu popić wodą, przyjmować między posiłkami, do czasu ustąpienia objawów.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex