Taninal

Spis treści

Taninal - Skład

1 tabl. zawiera 500 mg białczanu taniny.

Taninal - Działanie

Preparat działa przeciwbiegunkowo i bakteriostatycznie. Po podaniu doustnym tanina uwalniana jest w środowisku jelita cienkiego pod wpływem enzymu trawiennego pankreatyny. Uwolnione garbniki działają miejscowo w obrębie przewodu pokarmowego.

Reklama

Taninal - Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w biegunkach i zatruciach pokarmowych. Preparat przeznaczony dla dzieci powyżej 4 lat, młodzieży i dorosłych.

Taninal - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na białczan taniny lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Leku nie należy stosować u dzieci poniżej 4 lat.

Taninal - Ciąża

Ze względu na brak badań klinicznych, w ciąży i okresie karmienia piersią stosować tylko wtedy, gdy korzyści dla matki przewyższają nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu lub karmionego dziecka.

Taninal - Efekty uboczne

Rzadko: nudności, wymioty.

Taninal - Interakcje

Nie należy stosować preparatu równocześnie z innymi lekami. Pomiędzy przyjęciem preparatu i innych leków powinno upłynąć co najmniej 2 godziny.

Taninal - Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1-2 tabl. 3 razy na dobę. Dzieci powyżej 4 lat i młodzież do 18 lat: 1/2-1 tabl. 2-3 razy na dobę. <u>Sposób podania.</u> Tabletkę po zażyciu popić wodą, przyjmować między posiłkami, do czasu ustąpienia objawów.

Taninal - Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex