Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Tanno Hermal Lotio

Spis treści

Reklama

Tanno Hermal Lotio - skład

100 g preparatu zawiera 19,5 g talku, 15,0 g tlenku cynku oraz 1,0 g garbników syntetycznych (taniny).

Reklama

Tanno Hermal Lotio - działanie

Preparat złożony o działaniu osuszającym. Tanina wraz z tlenkiem cynku i talkiem wiążą wydzielinę z rany i tworzą barierę ochronną na całej zmienionej chorobowo powierzchni skóry. Wysuszenie objętych stanem zapalnym, sączących partii skóry, a co za tym idzie zamykanie się ran: odbiera pożywkę bakteriom i grzybom oraz zapobiega dalszemu rozprzestrzenianiu się infekcji skórnej. Dodatkowo powstanie bariery ochronnej zmniejsza swędzenie i podrażnienie.

Reklama

Tanno Hermal Lotio - wskazania

Osuszanie sączących wydzielin z ran, spowodowanych infekcyjnymi, swędzącymi, powierzchniowymi chorobami skóry. Preparat poleca się szczególnie do stosowania w fałdach skóry (pachy, okolice narządów płciowych i odbytu, pod piersiami, między udami, między palcami rąk i stóp), jako środek wspomagający przy pieluszkowym zapaleniu skóry oraz do miejscowego leczenia swędzących i sączących wysypek skórnych. Preparat jest stosowany również w leczeniu nadmiernego pocenia się. Osuszanie pęcherzyków wypełnionych płynem, np. przy ospie wietrznej i opryszczce wargowej, dodatkowo łagodząc swędzenie i sączenie.

Reklama

Tanno Hermal Lotio - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na garbniki syntetyczne (taninę), parahydroksybenzoesany i ich estry (parabeny; E 214 - E 219), soję, orzeszki ziemne lub na pozostałe składniki preparatu.

Reklama

Tanno Hermal Lotio - ostrzeżenia

W związku z możliwymi podrażnieniami oczu, zaleca się ostrożność podczas stosowania preparatu.

Reklama

Tanno Hermal Lotio - ciąża

Preparat można stosować w ciąży i okresie karmienia piersią.

Reklama

Tanno Hermal Lotio - efekty uboczne

Niezbyt często mogą pojawić się reakcje nadwrażliwości skórnej (wyprysk kontaktowy) oraz łagodne podrażnienia skóry takie jak pokrzywka, zaczerwienienie czy swędzenie. Reakcje nadwrażliwości na syntetyczną taninę odnotowano zaledwie w pojedynczych przypadkach. Ponieważ wyrób zawiera 4-hydroksybenzoesan metylu, jego stosowanie może powodować pokrzywkę. Możliwe są także opóźnione reakcje nadwrażliwości (wyprysk kontaktowy). Rzadko mogą wystąpić natychmiastowe reakcje nadwrażliwości w postaci pokrzywki czy skurczu oskrzeli. Bardzo rzadko mogą wystąpić reakcje alergiczne na lecytynę (pochodzenia sojowego).

Tanno Hermal Lotio - dawkowanie

Zewnętrznie. Cienką warstwę preparatu należy nanieść na zmienioną chorobowo skórę w zależności od potrzeb, kilka razy dziennie. Leczenie preparatem powinno trwać około 1-2 tyg., w przypadku nadmiernego pocenia się można stosować preparat przez kilka tygodni.

Tanno Hermal Lotio - uwagi


Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!