Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Tanno Hermal Roztwór do Kąpieli i Okładów

Spis treści

Reklama

Tanno Hermal Roztwór do Kąpieli i Okładów - skład

100 g roztworu zawiera 40 g syntetycznej taniny.

Reklama

Tanno Hermal Roztwór do Kąpieli i Okładów - działanie

Preparat dzięki działaniu ściągającemu zawartej w nim syntetycznej taniny wzmacnia barierę naskórkową. Sączące, objęte stanem zapalnym zmiany skórne zostają osuszone, a na ich powierzchni powstaje ochronny film. Wysuszenie, objętych stanem zapalnym, sączących obszarów skóry oraz związane z tym tworzenie się strupów, pozbawia bakterie i grzyby pożywienia, co przyczynia się do zahamowania dalszego rozprzestrzeniania się zakażenia skóry. Dodatkowym efektem wysuszania i skutkiem działania bariery ochronnej tworzonej przez roztwór, jest zmniejszenie świądu i złagodzenie podrażnień skóry.

Reklama

Tanno Hermal Roztwór do Kąpieli i Okładów - wskazania

W celu wzmocnienia bariery naskórkowej w zapalnych i sączących, powierzchownych zmianach skórnych, z towarzyszącym świądem, między innymi takich jak atopowe zapalenie skóry, czy wyprysk dłoni. Produkt poleca się do pielęgnacji okolic skóry w trudno dostępnych miejscach, jak na przykład okolice narządów płciowych, odbytu, fałdów skórnych, przestrzeni między palcami oraz w celu ochrony skóry znajdującej się pod pieluszką. Stosować jako środek wspomagający w przypadku nadmiernego pocenia rąk, stóp i ciała (hyperhidrosis).

Reklama

Tanno Hermal Roztwór do Kąpieli i Okładów - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. W przypadku poważniejszych zranień (skaleczeń) skóry oraz chorób skóry nieznanego pochodzenia, o ostrym przebiegu, kąpiele całego ciała powinny być stosowane tylko po wcześniejszej konsultacji z lekarzem.

Reklama

Tanno Hermal Roztwór do Kąpieli i Okładów - ostrzeżenia

Należy zachować szczególną ostrożność aby uniknąć bezpośredniego kontaktu z oczami.

Reklama

Tanno Hermal Roztwór do Kąpieli i Okładów - ciąża

Roztwór może być stosowany w czasie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Tanno Hermal Roztwór do Kąpieli i Okładów - efekty uboczne

W bardzo rzadkich przypadkach mogą wystąpić łagodne podrażnienia skóry, takie jak pieczenie, zaczerwienienie i swędzenie. Syntetyczna tanina lub inne składniki obecne w roztworze mogą być przyczyną wystąpienia reakcji nadwrażliwości skórnej.

Tanno Hermal Roztwór do Kąpieli i Okładów - dawkowanie

Zewnętrznie, do kąpieli (częściowych lub całego ciała), do przemywania lub do sporządzania okładów, po wcześniejszym rozcieńczeniu w wodzie. Roztwór może być w proporcjach od 1 ml: 1 l do 1 ml: 5 l. Okłady lub przemywanie powinno wykonywać się kilka razy dziennie. Kąpiele (częściowe lub całego ciała) początkowo raz dziennie, następnie - po zaobserwowaniu wyraźnej poprawy – 2-3 razy w tyg. Temp. kąpieli powinna wynosić ok. 32-35st.C, a kąpiel powinna trwać ok. 10-15 minut. Kąpiele częściowe, przemywanie, okłady: 5 l wody + 5 ml roztworu (1/3 miarki w zakrętce) co odpowiada rozcieńczeniu 1 ml: 1 l. Kąpiel dla dziecka: 25 l wody + 5 ml roztworu (1/3 miarki w zakrętce) odpowiada rozcieńczeniu 1 ml: 5 l. Kąpiele całego ciała: 150 l wody + 30 ml roztworu (2 miarki w zakrętce) odpowiada rozcieńczeniu 1 ml: 5 l. Produkt stosuje się do momentu zagojenia zmienionych powierzchni skóry. Jeśli objawy nie ulegną poprawie lub pogorszą się w ciągu 1-2 tyg. stosowania wyrobu, należy skonsultować się z lekarzem. Z uwagi na obecność w roztworze jonowego środka myjącego, nie ma potrzeby dodawania do kąpieli mydła.

Tanno Hermal Roztwór do Kąpieli i Okładów - uwagi


Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!