Nowy sklep

już ON-LINE

Tantum Rosa

Działanie

Preparat do stosowania miejscowego o działaniu przeciwzapalnym, przeciwbólowym, miejscowo znieczulającym i antyseptycznym. Zmniejsza zmiany w naczyniach, wywoływane przez pobudzone, przylegające lub przemieszczające się leukocyty. Działa stabilizująco na błony komórkowe. Zmniejsza przepuszczalność włośniczek, co odpowiada za efekt przeciwobrzękowy. Dobrze przenika przez skórę i błony śluzowe, gromadząc się w tkankach zmienionych zapalnie. W minimalnym stopniu wchłania się do krążenia ogólnego.

Wskazania

Leczenie dolegliwości i objawów (ból, pieczenie, świąd, upławy, zaczerwienienie, obrzęk) w przebiegu zapalenia sromu i pochwy; w przebiegu zapalenia szyjki macicy różnego pochodzenia, również po chemio- i radioterapii; w profilaktyce przed- i pooperacyjnej w ginekologii; w połogu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Środki ostrożności

Stosowanie, zwłaszcza długotrwałe, preparatów o działaniu miejscowym, może spowodować reakcję alergiczną. W takim przypadku lek należy odstawić i wdrożyć odpowiednie postępowanie. Lek jest przeznaczony wyłącznie do stosowania dopochwowego oraz na błonę śluzową zewnętrznych narządów płciowych - nie należy go przyjmować doustnie.

Ciąża i laktacja

Nie ma przeciwwskazań do miejscowego stosowania benzydaminy w ciąży lub w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko, częstość nieznana: uczucie pieczenia błony śluzowej pochwy, wysypka fotoalergiczna, pokrzywka.

Dawkowanie

Miejscowo. Zapalenie sromu, pochwy i szyjki macicy, profilaktyka przed- i pooperacyjna w ginekologii: płukać pochwę roztworem 1-2 razy na dobę. Zapalenie sromu i połóg: zewnętrznie do przemywania krocza 1-2 razy na dobę. Czas leczenia wynosi co najmniej 3 dni, bez konsultacji lekarskiej do 7 dni. Sposób podania. Zawartość saszetki rozpuścić w 0,5 l przegotowanej i ostudzonej wody.

Uwagi

Lek nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex