Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Telmisartan/hydrochlorothiazide EGIS

Telmisartan/hydrochlorothiazide EGIS jest preparatem stosowanym w czasie samoistnego nadciśnienia tętniczego. Lek ma postać tabletek.
Spis treści

Reklama

Telmisartan/hydrochlorothiazide EGIS - wskazania

Leczenie samoistnego nadciśnienia tętniczego. Lek złożony zawierający telmisartan w dawce 80 mg i hydrochlorotiazyd w dawce 12,5 mg jest wskazany do stosowania u osób dorosłych, u których ciśnienie tętnicze nie jest kontrolowane w sposób wystarczający po zastosowaniu samego telmisartanu.

Reklama

Telmisartan/hydrochlorothiazide EGIS - skład

Każda tabletka zawiera 80 mg telmisartanu i 25 mg hydrochlorotiazydu. Pozostałe składniki to stearynian magnezu (E470b), wodorotlenek potasu, meglumina, powidon, karboksymetyloskrobia sodowa (typu A), celuloza mikrokrystaliczna, mannitol (E421).

Reklama

Telmisartan/hydrochlorothiazide EGIS - działanie

Telmisartan/hydrochlorothiazide EGIS jest produktem złożonym zawierającym antagonistę receptora angiotensyny II, telmisartan i diuretyk tiazydowy, hydrochlorotiazyd. Połączenie takich składników ma sumujące się działanie przeciwnadciśnieniowe, powodujące zmniejszenie ciśnienia krwi w większym stopniu niż każdy składnik osobno. Telmisartan/hydrochlorothiazide EGIS stosowany raz na dobę wywołuje efektywne i regularne zmniejszenie ciśnienia krwi we wszystkich dawkach terapeutycznych.

Reklama

Telmisartan/hydrochlorothiazide EGIS - dawkowanie

Telmisartan/hydrochlorothiazide EGIS, 80 mg + 12,5 mg może być podawany raz na dobę, pacjentom, u których ciśnienie tętnicze nie jest odpowiednio kontrolowane po zastosowaniu produktu Telmisartan 80 mg.

Reklama

Telmisartan/hydrochlorothiazide EGIS - stosowanie

Lek ma postać tabletek powlekanych i jest przeznaczony do stosowania doustnego. Tabletki można przyjmować niezależnie od posiłku, popijając wodą.


Podobne leki
Hyzaar
Co-Diovan
MicardisPlus
PritorPlus

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!