Tempophore

Spis treści

Tempophore - Działanie

Stosowana w pedodoncji pasta do leczenia ostrych lub chronicznych infekcji okołozębowych. Zawiera jodoform, tymol, kreozot medyczny, kamforę recemiczną i in. Nie ma negatywnego wpływu na formowanie zawiązków zębów stałych, ani też na ich wyrzynanie się. Jest resorbowalna i umożliwia wypełnienie kanału w mlecznych zębach. Łatwa w stosowaniu, cechuje ją dobra biokompatybilność. Wyraźnie widoczna na zdjęciu rentgenowskim, co umożliwia lekarzowi dokładną kontrolę wypełnienia.

Tempophore - Wskazania

Leczenie i wypełnianie zainfekowanych kanałów w zębach mlecznych.

Reklama

Tempophore - Przeciwskazania

Dzieci poniżej 2,5 r.ż. Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Tempophore - Dawkowanie

Ząb, który ma być leczony, odizolować za pomocą bawełnianych wacików bądź koferdanu. Po przeprowadzeniu zwyczajowego leczenia, polegającego na usunięciu zniszczonej próchnicą zębiny oraz martwych tkanek, wypełnić kanał pastą i przykryć czasowym materiałem uszczelniającym. Na następnej wizycie usunąć wierzchnią część wypełnienia tymczasowego i odbudować koronę zeba.

Tempophore - Uwagi

Ustalić długość opracowywanego kanału przed rozpoczęciem jego wypełniania, ażeby uniknąć przepchnięcia materiału poza wierzchołek. Jeśli zajdzie potrzeba, wymieszać pastę przed pobraniem jej ze słoiczka za pomocą suchego przyrządu. Gdyby pasta lekko stwardniała, należy ją rozmieszać w stosunku 1:1 z mieszaniną gliceryny i wody destylowanej. W przypadku kontaktu preparatu ze skórą lub błoną śluzową przepłukać dokładnie dużą ilością wody. W przypadku kontaktu z oczami dodatkowo wezwać pomoc medyczną. Należy założyć odpowiednie ubranie zabezpieczające, rękawiczki i osłonę na twarz/oczy. Przy wypadku lub zasłabnięciu, należy natychmiast wezwać pomoc medyczną. Mat. przechowywać poniżej 25st.C.

Pharmindex