Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Thymodentin

Thymodentin używany jest jako tymczasowe wypełnienie podczas leczenia ubytków w zębach. Wykorzystuje się go również jako samodzielny opatrunek.
Spis treści

Reklama

Thymodentin - skład

Materiał zawiera gips modelowy, siarczan cynku, dekstrynę żółtą, kaolin, tlenek cynku, 0,10% tymol.

Reklama

Thymodentin - stosowanie

Wyrób do tymczasowego wypełniania ubytków w zębach w okresie leczenia. Przeznaczony do wypełniania ubytków próchnicowych, jako samodzielny opatrunek (przy powierzchniowych ubytkach), lub jako pokrycie wkładek stosowanych w leczeniu próchnicy zębów.

Reklama

Thymodentin - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału. Nie stosować do zamykania wkładek, które wymagają bardzo mocnego i szczelnego wypełnienia np. wkładek z preparatami do wybielania komorowego.

Reklama

Thymodentin - dawkowanie

Zarobioną pastę wprowadzić w ciągu 30 s do wcześniej opracowanego i oczyszczonego ubytku, w którym bez dostępu śliny materiał twardnieje. Czas wiązania, mierzony od początku mieszania wynosi 2-4,5 min.

Reklama

Thymodentin - zalecane proporcje

2.8 g proszku : 1 ml wody.

Reklama

Thymodentin - uwagi

Wyrób działa drażniąco na tkanki miękkie jamy ustnej, oczy i skórę. Podczas pracy z wyrobem należy stosować środki ochrony (okulary, maska ochronna, rękawice); unikać kontaktu z oczami, miękkimi tkankami jamy ustnej oraz skórą. W razie kontaktu przepłukać dużą ilością wody.


Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!