Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Topixeril

Spis treści

Reklama

Topixeril - skład

Naturalny salicylan metylu, witaminy A i E, glicerol, zestaw emulgowanych lipidów i emolientów.

Reklama

Topixeril - działanie

Mleczko-spray do stosowania w jamie ustnej. Nawilża błonę śluzową jamy ustnej. Stosowany miejscowo zmniejsza dolegliwości bólowe związane z kserostomią. Przyczynia się do regeneracji nabłonka błony śluzowej jamy ustnej. Preparat ma przyjemny, odświeżający smak.

Reklama

Topixeril - wskazania

Suchość błony śluzowej jamy ustnej i gardła (kserostomia) niezależnie od przyczyny jej powstania, szczególnie w przypadku suchości jamy ustnej będącej wynikiem: radioterapii, chemioterapii chorób nowotworowych, stosowania leków (których działaniem niepożądanym jest wywołanie kserostomii), używania uzupełnień protetycznych, w przypadkach związanych z wiekiem bądź stanem klinicznym (opieka paliatywna), w przebiegu infekcji i podrażnienia błony śluzowej jamy ustnej i gardła. Zapobiegawczo dla osób narażonych na działanie czynników szkodliwych i drażniących takich jak: dym tytoniowy, nadmiernie wysuszone powietrze (związane z ogrzewaniem lub klimatyzowaniem pomieszczeń lub przebywaniem w strefie klimatycznej, gdzie powietrze jest suche i gorące).

Reklama

Topixeril - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Reklama

Topixeril - ostrzeżenia

Nie zaleca się stosowania u dzieci poniżej 6 rż. Nie stosować na oparzenia oraz rany. Unikać kontaktu z oczami.

Reklama

Topixeril - dawkowanie

Preparat rozpylać bezpośrednio na błonę śluzową jamy ustnej, poprzez naciśnięcie głowicy. Jednorazowe naciśnięcie głowicy (pojedyncza dawka) to 190 µl preparatu. W razie potrzeby czynność można powtórzyć. Preparat należy rozprowadzić językiem po błonie śluzowej jamy ustnej. Po użyciu przez 30 sek. nie należy płukać ust, ani przyjmować żadnych płynów. Zaleca się stosowanie 8 aplikacji dziennie. W razie potrzeby aplikację można zwiększyć do 10-12 na dobę. Dla osiągnięcia zadowalających efektów ważne jest regularne stosowanie, aby nie dopuszczać do przesuszenia śluzówek.

Reklama

Topixeril - uwagi


Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!