Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Tormentiol

Spis treści

Reklama

Tormentiol - skład

100 g maści zawiera 2 g wyciągu płynnego z pięciornika, 2 g ichtamolu, 20 g tlenku cynku, 1 g boraksu. Preparat zawiera lanolinę.

Reklama

Tormentiol - działanie

Preparat o miejscowym działaniu przeciwzapalnym, przeciwbakteryjnym i ściągającym.

Reklama

Tormentiol - wskazania

Niewielkie uszkodzenia skóry, takie jak otarcia, zadrapania. Pomocniczo w zmianach ropnych i stanach zapalnych skóry.

Reklama

Tormentiol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować w przypadku złej tolerancji kwasu borowego i jego pochodnych, w miejscowych odczynach poszczepiennych, w zmianach skórnych w ospie wietrznej, na rany lub znacznie uszkodzoną skórę. Nie stosować u noworodków i niemowląt.

Reklama

Tormentiol - ostrzeżenia

Ze względu na ryzyko możliwej kumulacji w organizmie kwasu borowego i wystąpienia objawów zatrucia nie należy przekraczać zalecanego czasu terapii preparatem. W trakcie stosowania unikać kontaktu z oczami. Nie należy stosować na duże powierzchnie skóry. Ze względu na brak danych potwierdzających bezpieczeństwo stosowania, preparatu nie należy stosować u dzieci w wieku do 12 rż. U dzieci w wieku poniżej 12 lat ze względu na zwiększone wchłanianie przez skórę, podczas stosowania leku występuje ryzyko większego działania toksycznego kwasu borowego. Bor może negatywnie wpływać na płodność dzieci w przyszłości. Preparat zawiera lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Reklama

Tormentiol - ciąża

Ze względu na brak danych, preparat może być stosowany podczas ciąży i karmienia piersią jedynie w przypadkach, gdy korzyść dla matki przeważa nad potencjalnym zagrożeniem dla płodu/dziecka. U dzieci w wieku poniżej 12 lat, ze względu na zawartość boru, lek może powodować zaburzenia płodności.

Reklama

Tormentiol - efekty uboczne

Mogą wystąpić: zaczerwienienie, pieczenie, podrażnienie skóry.

Tormentiol - interakcje

Nie odnotowano interakcji maści z innymi lekami. Preparatu nie należy stosować jednocześnie z innymi lekami podawanymi bezpośrednio na skórę.

Tormentiol - dawkowanie

Zewnętrznie, na skórę. Dorośli i młodzież w wieku powyżej 12 lat: na chorobowo zmienione miejsca wycisnąć porcję maści wielkości ziarna grochu i rozsmarować cienką warstwę leku na skórze. Stosować kilka razy na dobę przez 7 - 10 dni. Nie stosować na otwarte rany i duże powierzchnie skóry. Nie należy stosować u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Tormentiol - uwagi

Ze względu na ciemną barwę, maść może zabrudzić ubranie. Lek nie wpływa lub wywiera nieistotny wpływ na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Cepan
Contractubex
Tormentile Forte
Maść ochronna z witaminą A

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!