Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Troxeratio Teva

Spis treści

Reklama

Troxeratio Teva - skład

1 kaps. zawiera 300 mg trokserutyny (mieszanina hydroksyetylorutozydów zawierająca nie mniej niż 80% 7,3’,4’-tri[O-(2-hydroksyetylo)]rutozydu).

Reklama

Troxeratio Teva - działanie

Trokserutyna jest półsyntetyczną, flawonową pochodną O-β-hydroksyetylorutozydu. Wykazuje działanie przeciwwysiękowe. Uszczelnienia ściany naczyń, zmniejsza ich przepuszczalność (wzmacnia barierę naczyniową). Poprawia parametry reologiczne krwi. Ponadto  wykazuje właściwości przeciwoksydacyjne. Mechanizm działania trokserutyny powoduje subiektywną i obiektywną (poniżej wymienione objawy są oprócz mierzalnego obrzęku kończyn dolnych parametrami subiektywnymi) poprawę objawów niewydolności żylnej, tj.: uczucie zmęczenia i ciężkości nóg. Lek jest przeznaczony do stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność, jako leku o działaniu poprawiającym objawy niewydolności żył kończyn dolnych, opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Po doustnym podaniu trokserutyna wchłania się w 15-20%. Eliminacja przebiega dwufazowo. T0,5 w osoczu krwi po jednorazowym podaniu doustnym wynosi 30-45 min. Następnie trokserutyna ulega szybkiej dystrybucji do wszystkich tkanek. T0,5 wynosi ok. 18-25 h. W ok. 30% wiąże się z białkami osocza. Jest wydalana w 3-6% postaci niezmienionej w moczu, natomiast w postaci glukuronianu, głównie z kałem i
żółcią.

Reklama

Troxeratio Teva - wskazania

Lek o łagodnym działaniu do stosowania się w celu poprawy objawów niewydolności żył kończyn dolnych, takich jak: uczucie zmęczenia i ciężkości nóg. Leku nie należy stosować u dzieci i młodzieży ze względu na brak danych klinicznych.

Reklama

Troxeratio Teva - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Troxeratio Teva - ostrzeżenia

Należy przeprowadzić dokładny wywiad u pacjentów, którzy zaobserwowali szybko nasilający się ból, szybko zwiększający się obrzęk kończyn dolnych, sinawe przebarwienie skóry nóg. W przypadku stwierdzenia zakrzepowego zapalenia żył kończyn dolnych, należy niezwłocznie zastosować odpowiednie leczenie. 1 kaps. zawiera 0,01 g D-sorbitolu (odpowiada 3 mg fruktozy), co wynosi ok. 0,0008 jednostki chlebowej (BE). 1 jednostka chlebowa odpowiada 12 g glukozy.

Reklama

Troxeratio Teva - ciąża

Nie należy stosować preparatu w okresie ciąży. Przedkliniczne badania na zwierzętach wykazały zaburzenia płodności. Nie wiadomo, czy trokserutyna jest wydzielana z mlekiem kobiet karmiących piersią, dlatego nie zaleca się stosowania trokserutyny w okresie karmienia piersią. Należy podjąć decyzję o zaprzestaniu karmienia piersią lub o nie podawaniu leku.

Reklama

Troxeratio Teva - efekty uboczne

Rzadko: skórne reakcje alergiczne, nagłe zaczerwienienie twarzy, biegunka, zaparcia, bóle głowy.

Troxeratio Teva - dawkowanie

Doustnie. Zalecana dawka:1 kaps. raz na dobę. Czas leczenia zależy od rodzaju zaburzeń, ich nasilenia i przebiegu. Lek w zalecanej dawce może być stosowany długotrwale. Kapsułki należy przyjmować w całości, popijając odpowiednią ilością płynu (np. szklanka wody). Aby uniknąć podrażnienia błony śluzowej żołądka i jelit, zaleca się przyjmowanie leku w trakcie posiłków.

Troxeratio Teva - uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Venescin
Venolan
Venoruton
Venotrex

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!