Ufi Gel SC

Spis treści

Ufi Gel SC - Skład

Zestaw: kartusz 50 ml, materiał adhezyjny 10 ml , Glazing baza/ katalizator po 10 ml, końcówki mieszające typ 8.<br>Opakowanie uzupełniające: kartusz 50 ml, końcówki mieszające typ 8.<br>Opakowanie uzupełniające: 10 ml płynu wiążącego.<br>Opakowanie uzupełniające: 20 ml Glazing.

Ufi Gel SC - Działanie

Trwały, miękki materiał na bazie silikonu A służący do podścielania protez zębowych. Właściwości autopolimeryzacyjne i utwardzanie na zimno sprawiają, że jest prosty w użyciu zarówno przy podścielaniu protez bezpośrednio w jamie ustnej pacjenta jak i w laboratorium. Biokompatybilny (wolny od metakrytatów), bezwonny, bezsmakowy, stabilny kolorystycznie i estetyczny (efekt dopasowania się koloru). Zestaw zawiera: płyn adhezyjny zapewniający trwałe połączenie pomiędzy protezą a materiałem podścielającym; materiał podścielający; płyn do glazurowania oszlifowanych powierzchni - Glazing baza; katalizator. Ufi Gel SC można używać do wszystkich protez zębowych na bazie PMMA. Istnieje możliwość naprawy lub korekty świeżo wykonanych podścieleń.

Reklama

Ufi Gel SC - Wskazania

Stałe, miękkie podścielenie całkowitych i częściowych protez zębowych. Likwidacja miejsc uciskających. Podścielenie linii A w przypadku "grzebienia koguciego" i trudności w utrzymaniu protezy. Podścielenie zanikającego wyrostka zębodołowego. Wspieranie procesu gojenia się w implantologii oaz w przypadku zapalenia szczęki i śluzówki.

Ufi Gel SC - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki materiału.

Ufi Gel SC - Uwagi

Zakrętkę z pędzelkiem używać wyłącznie do płynu adhezyjnego. Przechowywanie materiałów w lodówce wydłuża czas pracy i wiaząnia. Należy bezwzględnie przestrzegać czasów utwardzania aż do całkowitego związania, w celu uzyskania optymalnej adhezji. Glazing nakładać tylko na szorstkie opracowane powierzchnie (brzeg funkcyjny), aby zapobiec osadzaniu się resztek pokarmowych i przebarwieniu. Buteleczki zamykać natychmiast po użyciu. Podścieloną protezę czyścić za pomocą miękkiej szczoteczki przeznaczonej do protez lub szczoteczki do zębów używając wolnego od materiałów ściernych środka czyszczącego (naturalne mydło). Następnie dokładnie opłukać.

Pharmindex
<-- popup -->