ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Urimper

Urimper to preparat stosowany w czasie leczenia nietrzymania moczu w czasie nadreaktywnego pęcherza moczowego.
Spis treści

Reklama

Urimper - wskazania

Leczenie objawowe nadreaktywnego pęcherza moczowego z objawami naglącego nietrzymania moczu i (lub) częstego i naglącego oddawania moczu.

Reklama

Urimper - dawkowanie

Doustnie. Dawkę i częstotliwość stosowania leku ustala lekarz. Lek Urimper może być przyjmowany przed, po lub w trakcie posiłku. Kapsułek nie należy żuć.

Reklama

Urimper - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu, zatrzymanie moczu, jaskra z zamykającym się kątem przesączania, myasthenia gravis, ciężka postać wrzodziejącego zapalenia jelita grubego, toksyczne rozszerzenie okrężnicy.

Reklama

Urimper - środki ostrożności

Przed rozpoczęciem przyjmowania leku Urimper należy zwrócić się do lekarza lub farmaceuty.

  • Jeśli u pacjenta występują trudności w oddawaniu moczu i (lub) oddawanie słabego strumienia moczu.
  • Jeśli u pacjenta stwierdzono chorobę układu pokarmowego, która powoduje zaburzenia przemieszczania i (lub) trawienia pokarmu.
  • Jeśli u pacjenta występują zaburzenia czynności nerek (niewydolność nerek).
  • Jeśli u pacjenta występuje choroba wątroby.
  • Jeśli u pacjenta stwierdzono choroby neurologiczne, które wpływają na ciśnienie krwi, czynność jelit i czynności seksualne (każda neuropatia autonomicznego układu nerwowego).
  • Jeśli u pacjenta występuje przepuklina rozworu przełykowego (narządu przepuklina w obrębie jamy brzusznej).
  • Jeśli u pacjenta kiedykolwiek wystąpiło spowolnienie ruchów robaczkowych jelit lub ciężkie zaparcie (zmniejszona ruchliwość żołądka i jelit).
  • Jeśli u pacjenta stwierdzono zaburzenia czynności serca, takie jak: nieprawidłowy zapis EKG, spowolnienie akcji serca (bradykardia), uprzednio istniejące choroby serca, takie jak: kardiomiopatia (osłabienie mięśnia sercowego), niedokrwienie mięśnia sercowego (zmniejszony dopływ krwi do serca), arytmia (nieregularna akcja serca) i niewydolność serca.
  • Jeśli u pacjenta występuje zmniejszone stężenie potasu (hipokaliemia), wapnia (hipokalcemia) lub magnezu (hipomagnezemia) we krwi.

Jeśli którykolwiek z powyższych punktów dotyczy pacjenta, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą przed rozpoczęciem stosowania leku Urimper.

Reklama

Urimper a ciąża

Ciąża

Nie należy stosować leku Urimper w okresie ciąży. Jeśli pacjentka jest w bciąży, podejrzewa lub planuje ciążę, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem.


Karmienie piersią

Nie wiadomo, czy tolterodyna, substancja czynna leku Urimper, jest wydzielana do mleka matki. Nie zaleca się karmienia piersią podczas stosowania leku Urimper.

W ciąży i w okresie karmienia piersią lub gdy istnieje podejrzenie, że kobieta jest w ciąży, lub gdy planuje ciążę, przed zastosowaniem tego leku należy poradzić się lekarza lub farmaceuty.

 


Podobne leki
Detrusitol
Ditropan
Driptane
Uroton

Reklama

1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!