UrosanUrosan to preparat roślinny, którego wskazaniem do stosowania są niewielkie zaburzenia układu moczowego. Ponadto niweluje pieczenie w czasie oddawania moczu, a także zmniejsza jego częstotliwość. Poznaj dawkowanie, skutki uboczne oraz działanie produktu. 

 

 

Reklama

Działanie

Preparat roślinny stosowany tradycyjnie w wymienionych wskazaniach, wynikających wyłącznie z jego długotrwałego stosowania.

Wskazania

Tradycyjny preparat roślinny stosowany: pomocniczo w łagodnych zaburzeniach układu moczowego, jako środek zwiększający diurezę w celu przepłukania dróg moczowych oraz w łagodzeniu dolegliwości dróg moczowych, takich jak uczucie pieczenia podczas oddawania moczu i/lub częste oddawanie moczu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, roślinyz rodziny astrowatych (dawniej złożonych) lub pyłek brzozy. Choroba wrzodowa żołądka i/lub dwunastnicy. Nie stosować jeśli konieczne jest zmniejszenie ilości przyjmowanych płynów (np. ciężkie choroby serca lub nerek).

Środki ostrożności

Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 12 lat. W przypadku kamicy dróg żółciowych stosować wyłącznie po konsultacji z lekarzem. Jeśli w trakcie stosowania preparatu pojawią się objawy takie jak: gorączka, bolesne lub utrudnione oddawanie moczu, bóle kurczowe lub krwiomocz, należy skonsultować się z lekarzem. Nie zaleca się stosowania u osób z obrzękami (najczęściej kończyn dolnych) spowodowanymi niewydolnością serca lub nerek. Nie stosować leku dłużej niż przez okres 2-4 tyg.

Ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Częstość nieznana: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (w tym nudności, wymioty, biegunka) i reakcje alergiczne (świąd, wysypka, pokrzywka, alergiczne zapalenie błony śluzowej nosa). Ze względu na zawartość związków goryczowych u osób nadwrażliwych mogą wystąpić dolegliwości żołądkowe związane z nadkwaśnością.

Interakcje

Nie są znane.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież powyżej 12 lat: 2 saszetki zalać 1 szkl. wrzącej wody, zaparzać pod przykryciem przez około10-15 min. Pić 3 razy na dobę po 1 szkl. ciepłego, świeżo przygotowanego naparu. Dzieci poniżej 12 lat: stosowanie nie jest zalecane. Stosować przez okres 2-4 tyg. Jeśli podczas stosowania preparatu objawy utrzymują się, należy skonsultować się z lekarzem. Podczas stosowania leku zaleca się zwiększenie ilości przyjmowanych płynów.

Reklama

Uwagi

Pharmindex