Znajdź lek

Źródło

UTI-fem

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat dzięki zawartości mieszaniny substancji alkalizujących reguluje pH moczu, przez co stopniowo neutralizuje uczucie piekącego bólu, aż do całkowitego ustąpienia objawów zazwyczaj w przeciągu 48 godz.. Uczucie złagodzenia nieprzyjemnych dolegliwości powinno pojawić się w ciągu 1-2 godzin od zastosowania produktu.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w celu szybkiego łagodzenia i usuwania dokuczliwych objawów towarzyszących zapaleniu pęcherza moczowego u kobiet.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania choroba nerek, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nietolerancja niektórych cukrów (zawiera sacharozę), dieta niskosodowa (każda saszetka zawiera 971 mg sodu). W powyższych wypadkach stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem. Nie stosować u mężczyzn i dzieci. 

Środki ostrożności

Produktu nie zaleca się u osób: stosujących leki sympatykomimetyczne, zawierające metenaminę lub chinidynę, stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie. 1 sasz. rozpuścić w szklance letniej wody (200 ml). Wypić roztwór po całkowitym rozpuszczeniu się proszku. Powtarzać co 6 do 8 godzin, tzn. 1 sasz. 3 razy dziennie przez 2 dni. Jeśli objawy nie ustąpią po zakończeniu kuracji należy skonsultować się z lekarzem.

Uwagi

Pharmindex