Źródło

UTI-fem

Reklama

Działanie

Dietetyczny środek spożywczy specjalnego przeznaczenia medycznego. Preparat dzięki zawartości mieszaniny substancji alkalizujących reguluje pH moczu, przez co stopniowo neutralizuje uczucie piekącego bólu, aż do całkowitego ustąpienia objawów zazwyczaj w przeciągu 48 godz.. Uczucie złagodzenia nieprzyjemnych dolegliwości powinno pojawić się w ciągu 1-2 godzin od zastosowania produktu.

Wskazania

Do postępowania dietetycznego w celu szybkiego łagodzenia i usuwania dokuczliwych objawów towarzyszących zapaleniu pęcherza moczowego u kobiet.

Przeciwwskazania

Przeciwwskazania choroba nerek, nadciśnienie tętnicze, cukrzyca, nietolerancja niektórych cukrów (zawiera sacharozę), dieta niskosodowa (każda saszetka zawiera 971 mg sodu). W powyższych wypadkach stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem. Nie stosować u mężczyzn i dzieci. 

Środki ostrożności

Produktu nie zaleca się u osób: stosujących leki sympatykomimetyczne, zawierające metenaminę lub chinidynę, stosowanie preparatu należy skonsultować z lekarzem.

Ciąża i laktacja

Nie stosować w okresie ciąży i karmienia piersią.

Dawkowanie

Doustnie. 1 sasz. rozpuścić w szklance letniej wody (200 ml). Wypić roztwór po całkowitym rozpuszczeniu się proszku. Powtarzać co 6 do 8 godzin, tzn. 1 sasz. 3 razy dziennie przez 2 dni. Jeśli objawy nie ustąpią po zakończeniu kuracji należy skonsultować się z lekarzem.

Reklama

Uwagi

Pharmindex