Venotonin

Reklama

Działanie

Preparat o działaniu leki ochraniającym ściany naczyń. Wykazuje wpływ na napięcie żylne i szybkość filtracji kapilarnej (włośniczkowej). Suchy wyciąg z kasztanowca (standaryzowany na escynę) istotnie redukuje objawy przewlekłej niewydolności żylnej, takie jak: obrzęk, ból oraz świąd.

Wskazania

Preparat leczniczy pochodzenia roślinnego przeznaczony do stosowania w objawach przewlekłej niewydolności żylnej, takich jak: obrzęki podudzi, kurcze łydek, świąd oraz bóle i uczucie ciężkości w nogach.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Ze względu na brak danych, nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku <18 lat. W przypadku wystąpienia stanu zapalnego skóry, zakrzepowego zapalenia żył lub stwardnienia śródskórnego, silnego bólu, zmian wrzodziejących, nagłego obrzęku jednej lub obydwu kończyn dolnych, niewydolności serca lub nerek należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na zawartość laktozy, pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją galaktozy, niedoborem enzymu laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy, nie powinni przyjmować tego leku.

Ciąża i laktacja

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się podawania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Działania niepożądane

Częstość nieznana: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy oraz świąd i reakcje uczuleniowe.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 3 kaps. rano, 2 kaps. wieczorem. Dzieci i młodzież: preparat nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku <18 lat. Czas stosowania. Zalecany czas leczenia: przynajmniej 4 tyg. Długotrwałe przyjmowanie leku wymaga konsultacji z lekarzem.

Reklama

Uwagi

Pharmindex