Venotonin

Spis treści

Venotonin - Skład

1 kaps. twarda zawiera 100-125 mg suchego wyciągu z nasion kasztanowca (co odpowiada 20 mg glikozydów trójterpenowych w przeliczeniu na bezwodną escynę). Preparat zawiera laktozę.

Venotonin - Działanie

Preparat o działaniu leki ochraniającym ściany naczyń. Wykazuje wpływ na napięcie żylne i szybkość filtracji kapilarnej (włośniczkowej). Suchy wyciąg z kasztanowca (standaryzowany na escynę) istotnie redukuje objawy przewlekłej niewydolności żylnej, takie jak: obrzęk, ból oraz świąd.

Reklama

Venotonin - Wskazania

Preparat leczniczy pochodzenia roślinnego przeznaczony do stosowania w objawach przewlekłej niewydolności żylnej, takich jak: obrzęki podudzi, kurcze łydek, świąd oraz bóle i uczucie ciężkości w nogach.

Venotonin - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Venotonin - Ostrzeżenia

Ze względu na brak danych, nie zaleca się stosowania u dzieci i młodzieży w wieku <18 lat. W przypadku wystąpienia stanu zapalnego skóry, zakrzepowego zapalenia żył lub stwardnienia śródskórnego, silnego bólu, zmian wrzodziejących, nagłego obrzęku jednej lub obydwu kończyn dolnych, niewydolności serca lub nerek należy skonsultować się z lekarzem. Ze względu na zawartość laktozy, pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją galaktozy, niedoborem enzymu laktazy lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy, nie powinni przyjmować tego leku.

Venotonin - Ciąża

Ze względu na brak wystarczających danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania, nie zaleca się podawania preparatu w okresie ciąży i karmienia piersią.

Venotonin - Efekty uboczne

Częstość nieznana: zaburzenia żołądkowo-jelitowe, bóle i zawroty głowy oraz świąd i reakcje uczuleniowe.

Venotonin - Dawkowanie

Doustnie. <u>Dorośli:</u> 3 kaps. rano, 2 kaps. wieczorem. <u>Dzieci i młodzież:</u> preparat nie jest przeznaczony do stosowania u dzieci i młodzieży w wieku <18 lat. <b>Czas stosowania.</b> Zalecany czas leczenia: przynajmniej 4 tyg. Długotrwałe przyjmowanie leku wymaga konsultacji z lekarzem.

Venotonin - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->