Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Vicks VapoRub

Działanie

Składniki preparatu łagodzą dolegliwości górnych dróg oddechowych w katarze. Mentol i kamfora łagodzą obrzęk śluzówek małżowin nosowych oraz łagodzą kaszel poprzez działanie łagodnie znieczulające. Olejek eukaliptusowy i olejek terpentynowy działają pobudzająco na wydzielanie śluzu w górnych drogach oddechowych, pobudzając odkrztuszanie.

Wskazania

Podrażnienia i stany zapalne błony śluzowej nosa i gardła (np. w przebiegu przeziębień): kaszel, katar z obrzękiem błon śluzowych nosa i uczuciem utrudnienia oddychania.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Czynna astma oskrzelowa lub inne choroby dróg oddechowych oraz stwierdzona nadwrażliwość dróg oddechowych.

Środki ostrożności

Należy zachować szczególną ostrożność u pacjentów: z reakcją nadwrażliwości na perfumy i rozpuszczalniki, z padaczką i drgawkami w wywiadzie oraz z astmą oskrzelową i innymi chorobami dróg oddechowych oraz stwierdzoną nadwrażliwość dróg oddechowych. Preparatu nie stosować na uszkodzoną skórę, skaleczenia i błony śluzowe oraz nie połykać i nie nakładać bezpośrednio do nosa, oczu, jamy ustnej lub na twarz lub szyję. Należy chronić oczy przed kontaktem z preparatem. Preparat nie jest przeznaczony do sporządzania inhalacji z parą wodną. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 5. rż.

Ciąża i laktacja

Preparatu nie należy stosować w czasie ciąży. Preparat nie powinien być stosowany na klatkę piersiową matek karmiących piersią ze względu na ryzyko wystąpienia bezdechu u dziecka.

Działania niepożądane

Mogą wystąpić reakcje miejscowe - zaczerwienienia, podrażnienia skóry i oczu (podczas inhalacji), alergiczne zapalenie skóry, reakcje miejscowe spowodowane nadwrażliwością na składniki leku oraz reakcje związane z niewłaściwym zastosowaniem.

Interakcje

Nie obserwowano. Należy jednak wziąć pod uwagę, że wchłonięcie składników maści może spowodować obniżenie poziomu we krwi innych, równocześnie stosowanych leków.

Dawkowanie

Dorośli i dzieci >12. rż.: 1 łyżeczkę nakładać na klatkę piersiową i plecy 2-4 razy na dobę. Dzieci 5-12. rż.: 1/2 łyżeczki nakładać na klatkę piersiową i plecy 2-3 razy na dobę. Wcierać odpowiednią ilość maści we wskazane miejsca. Lekkie ubranie sprzyja skuteczniejszej inhalacji parujących składników lotnych.

Uwagi

Pharmindex