Nowy sklep

już ON-LINE

Vita Buerlecithin

Działanie

Preparat wzmacniający, zawierający lecytynę z dodatkiem witamin z grupy B. Lecytyna jest substancją fosfolipidową uzyskiwaną z olejów roślinnych. Jej składniki wchodzą w skład błon komórkowych m.in. neuronów i struktur wewnątrzkomórkowych. Nienasycone kwasy tłuszczowe zawarte w lecytynie normalizują stężenie cholesterolu i triglicerydów we krwi, zapobiegając odkładaniu się cholesterolu w ścianach naczyń krwionośnych. Lecytyna - jako źródło choliny - wywiera szczególnie korzystny wpływ na czynności układu nerwowego i mięśni oraz na funkcjonowanie układu pokarmowego oraz wątroby. Hamuje niepożądane procesy utleniania, zapobiega marskości wątroby oraz jej stłuszczeniu, ogranicza powstawanie kamieni w pęcherzyku żółciowym. Lecytyna wspomaga emulgowanie cholesterolu, dzięki czemu zapobiega tworzeniu się patologicznych złogów tłuszczowych. Witaminy zawarte w preparacie uzupełniają dzienne zapotrzebowanie oraz wspomagają działanie lecytyny. Biorą udział w przemianie białek, lipidów i węglowodanów. Preparat usprawnia pracę mózgu, serca, wątroby, mięśni szkieletowych.

Wskazania

Osłabienie pamięci i koncentracji. Stany stresowe, nadpobudliwość nerwowa, bezsenność. Stany wyczerpania fizycznego i psychicznego (przepracowanie, wyczerpanie, szybkie męczenie się). Pomocniczo w dolegliwościach sercowych na tle nerwowym. Objawy niedoboru witamin z grupy B. Stan rekonwalescencji po przebytej chorobie. Pomocniczo u osób w podeszłym wieku. Zapobiegawczo w miażdżycy naczyń. Zapobiegawczo i pomocniczo przy podwyższonym poziomie cholesterolu we krwi.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne, orzechy, soję lub którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować u pacjentów z zespołem przeciwciał antyfosfolipidowych. Ze względu na zawartość alkoholu nie stosować u dzieci poniżej 12 lat, kobiet w ciąży i karmiących piersią oraz pacjentów ze schorzeniami wątroby, padaczką, chorobą alkoholową i uszkodzeniami mózgu. Preparat zawiera sacharozę - nie powinien być stosowany u pacjentów z dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy oraz niedoborem sacharazy-izomaltazy.

Środki ostrożności

Płyn zawiera 16,4 % alkoholu, przyjmując 20 ml płynu wprowadza się do organizmu 2,6 g alkoholu. Dawka dobowa (60 ml) zawiera 5 g węglowodanów, co odpowiada 0,42 j. chlebowej.

Ciąża i laktacja

Nie stosować preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią, ze względu na zawartość alkoholu.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: reakcje nadwrażliwości np. wysypka, pokrzywka; ciężkie reakcje alergiczne na składniki preparatu, reakcje nadwrażliwości na czerwień koszenilową. Częstość nieznana: zaburzenia żołądkowo-jelitowe (np. nudności, wymioty, stolce tłuszczowe, biegunka).

Interakcje

Nie stosować podczas jednoczesnego przyjmowania leków psychotropowych oraz innych leków mogących wchodzić w interakcję z alkoholem.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli i dzieci od 12 lat: 20 ml płynu 3 razy na dobę. W razie znacznego osłabienia organizmu dawkę dobową można podwoić. Przed użyciem butelkę wstrząsnąć.

Uwagi

Ze względu na zawartość alkoholu, należy zachować ostrożność podczas prowadzenia pojazdów mechanicznych i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu. Niewielkie zmiany wyglądu, smaku i konsystencji preparatu są dopuszczalne ze względu na zawartość składników pochodzenia naturalnego i nie mają wpływu na jego jakość.

Pharmindex