Źródło

Vita D

Reklama

Działanie

Suplement diety. Witamina D pomaga w prawidłowym wchłanianiu/wykorzystywaniu wapnia i fosforu, w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi oraz w utrzymaniu zdrowych kości i zębów. Witamina D pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu mięśni i układu odpornościowego oraz bierze udział w procesie podziału komórek. Podawanie witaminy D, zgodnie z aktualnymi rekomendacjami zespołu ekspertów, jest zalecane u noworodków, niemowląt, dzieci, dorosłych i osób starszych. Szczególnie ważne, aby witaminę D przyjmowały kobiety w ciąży oraz karmiące piersią, a także osoby otyłe i pracujące w nocy.

Wskazania

Uzupełnianie diety w witaminę D.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek składnik preparatu.

Dawkowanie

Doustnie. Dzieci urodzone przedwcześnie: 400-800 j.m. na dobę, do uzyskania wieku korygowanego 40 tyg. Noworodki i niemowlęta 0-6 mż.: 400 j.m. na dobę; 6-12 mż.: 400-600 j.m. na dobę. Dzieci i młodzież 1-18 lat: 600-1000 j.m. na dobę. Otyłe dzieci i młodzież: 1200-2000 j.m. na dobę. Dorośli oraz osoby w podeszłym wieku: 800-2000 j.m. na dobę. Otyli dorośli: 1600-4000 j.m. na dobę. Kobiety ciężarne i karmiące piersią: 1500-2000 j.m. na dobę. Osoby pracujące w nocy: 1000-2000 j.m. na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Sposób podania. Kapsułki: należy przekręcić i oderwać końcówkę, a następnie wycisnąć zawartość do buzi dziecka lub ściągniętego pokarmu matki; należy zachować szczególną ostrożność, aby dziecko nie połknęło kapsułki; kapsułka nie nadaje się do spożycia. Aerozol: podawać za pomocą pomki dozującej bezpośrednio do jamy ustnej.

Reklama

Uwagi

Preparat nie może być stosowany jako substytut zróżnicowanej diety. Zachowanie dobrego stanu zdrowia wymaga zrównoważonego sposobu odżywiania i prowadzenia zdrowego trybu życia.

Pharmindex