Vratizolin

Spis treści

Vratizolin - Skład

1 g kremu zawiera 30 mg denotywiru. Preparat zawiera: alkohol cetylowy i stearylowy, glikol propylenowy, parahydroksybenzoesan metylu i propylu.

Vratizolin - Działanie

Lek przeciwwirusowy do stosowania miejscowego. Hamuje replikację wirusów, w tym wirusa opryszczki zwykłej (<i>Herpes simplex</i>). Lek skraca czas trwania choroby, a zastosowany w okresie prodromalnym, może zapobiec rozwojowi schorzenia (nie zapobiega nawrotom opryszczki). Przenika do chorobowo zmienionych warstw skóry, nie przenika do głębszych warstw skóry i jego stężenie we krwi jest niewykrywalne.

Reklama

Vratizolin - Wskazania

Leczenie opryszczki warg i twarzy wywołanej przez wirusa opryszczki zwykłej (<i>Herpes simplex</i>).

Vratizolin - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Vratizolin - Ostrzeżenia

Nie stosować preparatu na błony śluzowe np. ust lub oczu oraz w leczeniu opryszczki narządów płciowych. Należy unikać rozprzestrzeniania się wirusa - niepotrzebnego pocierania zmian chorobowych lub dotykania ich ręcznikiem oraz należy unikać kontaktu preparatu z oczami. Ze względu na zawartość alkoholu cetylowego i alkoholu stearylowego, glikolu propylenowego oraz parahydroksybenzoesanu metylu i propylu, preparat może powodować miejscową reakcję skórną (np. kontaktowe zapalenie skóry), podrażnienie skóry oraz reakcje alergiczne (możliwe reakcje typu późnego).

Vratizolin - Ciąża

Nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i podczas karmienia piersią (brak badań).

Vratizolin - Efekty uboczne

Częstość nieznana: reakcje miejscowe, takie jak: podrażnienia skóry w miejscu zastosowania produktu leczniczego, kontaktowe zapalenie skóry; objawy nadwrażliwości.

Vratizolin - Dawkowanie

Miejscowo, na skórę. Leczenie należy rozpocząć z chwilą pojawienia się pierwszych objawów (np. swędzenia i pieczenia). Zmienioną chorobowo skórę pokrywa się kilka razy na dobę niewielką ilością kremu. Leczenie trwa zwykle ok. 5 dni. U osób zakażonych wirusem mogą wystąpić nawroty choroby - wówczas jest konieczne natychmiastowe zastosowanie kremu w celu zapobiegania tworzenia się pęcherzyków.

Vratizolin - Uwagi

Przed zastosowaniem i po zastosowaniu kremu należy umyć ręce, aby nie dopuścić do przeniesienia zakażenia na inne partie skóry.

Pharmindex