string(8) "szukanie" Wszczep kolagenowy do wypełniania ubytków kostnych OSTEOVIT - ulotka, skład, dawkowanie i działanie

Wszczep kolagenowy do wypełniania ubytków kostnych OSTEOVIT

Spis treści

Wszczep kolagenowy do wypełniania ubytków kostnych OSTEOVIT - skład

1 cm 3 materiału zawiera 125 mg substancji kolagenowej pochodzenia wołowego.

Wszczep kolagenowy do wypełniania ubytków kostnych OSTEOVIT - Działanie

Materiał kolagenowy. Składa się z porowatego kolagenowego rusztowania pochodzącego z warstwy gąbczastej tkanki wołu. Produkt o dobrej tolerancji tkankowej, ponieważ dzięki zastosowanej technologii usunięto z niego antygeny, tłuszcz, sole mineralne, enzymy i inne składniki niekolagenowe. Dzięki porowatej strukturze łatwo penetruje do tkanek, a w jamach kostnych dopasowuje się ściśle do kształtu przestrzeni, a w przypadku niewystarczającej ilości autologicznej istoty gąbczastej daje możliwości jej pomnożenia. W przeciągu 6 miesięcy od zastosowania materiał jest wchłaniany przez fagocyty. Po wprowadzeniu do jam kostnych stymuluje onosteogenezę, natomiast w tkankach miękkich jest zastępowany przez tkankę łączną (stymuluje tworzenie nowej tkanki). Materiał łatwy w użyciu i niekłopotliwy w przechowywaniu.

Wszczep kolagenowy do wypełniania ubytków kostnych OSTEOVIT - wskazania

Ortopedia. Uzupełnianie ubytków kostnych po: urazowych uszkodzeniach z ubytkami tkanki kostnej, usunięciu guzów i torbieli, wytworzeniu się płytkich zagłębień w przypadkach przewlekłego zapalenia kości, po wycięciach istoty gąbczastej. Chirurgia szczękowa: jako wypełnienia po usunięciu torbieli lub przemieszczonych zębów.
Chirurgia plastyczna. Odtwórcza korekcja dysgnatii oraz odtwórcza korekcja dysmorfii (zwłaszcza nosa, wargi, brody lub powieki).

Wszczep kolagenowy do wypełniania ubytków kostnych OSTEOVIT - Przeciwwskazania

Ostre zakażenia kości oraz przypadki z problemami z pierwotnym zamknięciem skóry.

Wszczep kolagenowy do wypełniania ubytków kostnych OSTEOVIT - uwagi

Pharmindex