Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Żeń-szeń Ginseng

Działanie

Wyciąg z korzenia żeń-szenia zwiększa tolerancję na egzogenne i endogenne czynniki stresowe. Działa immunomodulująco, zwiększa tolerancję organizmu na wysiłek fizyczny, poprawia samopoczucie, skraca czas prostych reakcji psychofizycznych oraz powoduje zwiększenie aktywności poznawczych.

Wskazania

W stanach obniżonej wydolności umysłowej i fizycznej, jak: uczucie osłabienia i wyczerpania, przemęczenie i brak koncentracji oraz w okresie rekonwalescencji. Preparat przeznaczony jest do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach i jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

Preparatu nie należy stosować u dzieci oraz u pacjentów z nadciśnieniem. Preparat może mieć wpływ na krzepliwość krwi, dlatego należy zachować ostrożność podczas równoczesnego stosowania leków zmieniających krzepliwość krwi. Pacjenci z cukrzycą powinny skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem przyjmowania leku, ponieważ żeń-szeń nieznacznie obniża stężenie glukozy we krwi. Ze względu na zawartość laktozy, preparat nie powinien być stosowany u pacjentów z dziedziczną nietolerancją galaktozy, niedoborem laktazy (typ Lapp) lub zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy.

Ciąża i laktacja

Z powodu braku danych klinicznych, nie zaleca się stosowania preparatu w ciąży i w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

W pojedynczych przypadkach może wystąpić reakcja alergiczna (należy wtedy przerwać stosowanie preparatu).

Interakcje

Nie zaleca się stosowania preparatu, jeśli pacjent przyjmuje warfarynę. W bardzo rzadkich przypadkach, podczas jednoczesnego stosowania, obserwowano zmniejszenie wskaźnika INR.

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 1 kaps. podczas śniadania, popijając płynem. Preparat powinien być przyjmowany przez 4-8 tyg., następnie leczenie należy powtórzyć po miesięcznej przerwie.

Uwagi

Pharmindex