Zinalfat krem kojąco-regenerujący

Reklama

Działanie

Krem kojąco-regenerujący. Przyspiesza regenerację naskórka, pielęgnuje skórę podrażnioną, chroni przed mikrourazami, otarciami i podrażnieniami skóry. Łagodzi objawy podrażnienia skóry, takie jak zaczerwienienie, pieczenie, uczucie swędzenia i napięcia. Sukralfat ma właściwości osłaniające, łagodzące i przyspieszające proces gojenia. Tlenek cynku, siarczan cynku i siarczan miedzi działają przeciwbakteryjnie. Preparat nie zawiera barwników, substancji zapachowych i konserwantów.

Wskazania

Pielęgnacja i ochrona skóry podrażnionej, skłonnej do alergii i wykazującej niską tolerancję na stosowanie standardowych kosmetyków; skóry z miejscowymi stanami zapalnymi (np. odparzenia, pieluszkowe zapalenie skóry); skóry po zabiegach chirurgicznych, laserowych, z zakresu dermatologii estetycznej, po depilacji; skóry przesuszonej, z objawami podrażnienia wywołanego przez szkodliwe czynniki zewnętrzne (np. chlorowana woda, detergenty). Otarcia naskórka; pękanie błony śluzowej warg (np. zajady). Zapobieganie uszkodzeniom obszarów skóry o wzmożonej potliwości i wilgotności lub narażonych na mikrourazy.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Ostre stany zapalne skóry, wymagające leczenia farmakologicznego.

Dawkowanie

Niewielką ilość kremu nakładać 1-2 razy dziennie na oczyszczoną i osuszoną skórę. Krem może być stosowany u dzieci >6 mż.

Reklama

Uwagi

Pharmindex