Nowy sklep

już ON-LINE

Źródło

Zuma Świetlik Plus

Działanie

Kojące i uspakajające właściwości świetlika, rumianku, bławatka i oczaru skutecznie łagodzą podrażnienia i nadwrażliwość oczu, likwidują zmęczenie oraz dyskomfort związany z narażeniem oka na nieprzyjazne działanie czynników zewnętrznych, przywracając tym samym komfort widzenia. Idealne dla osób pracujących przy komputerze, narażonych na duży wysiłek fizyczny, a także przebywających w nieprzyjaznych dla oka warunkach tj. nadmierne nasłonecznienie, wiatr, klimatyzowane lub zadymione pomieszczenia.

Wskazania

Łagodzenie podrażnień i nadwrażliwości oczu. Krople likwidują zmęczenie oraz dyskomfort związany z narażeniem oka na nieprzyjazne działanie czynników zewnętrznych.

Przeciwwskazania

Uczulenie na składniki preparatu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy przerwać stosowanie preparatu. Nie stosować na oko zranione lub po zabiegach chirurgicznych. Nie stosować w przypadku bakteryjnych, grzybiczych lub wirusowych zapaleń oka. Zdjąć soczewki kontaktowe przed użyciem.

Środki ostrożności

Nigdy nie dotykać końcówką zakraplacza do oka lub innych powierzchni, aby nie zanieczyścić roztworu. Inne leki okulistyczne można podać dopiero po upływie przynajmniej 10-15 minut od zastosowania kropli.

Dawkowanie

Stosować zewnętrznie, miejscowo do worka spojówkowego. Przed zakropieniem preparatu należy dokładnie umyć ręce oraz zdjąć soczewki kontaktowe. Zdjąć nakrętkę i zakroplić preparat do oka. Jeżeli kropla nie trafiła do oka, należy wkroplić następną. Delikatnie zamrugać okiem. Zamknąć butelkę. Po zakropieniu kropli, nie zakrapiać/ płukać powierzchni oka wodą ani żadnym innym płynem. Zakraplać 1 kroplę do oka. Zakrapianie można w ciągu dnia powtarzać w zależności od potrzeb.

Uwagi

Nie stosować po upływie terminu ważności wydrukowanym na opakowaniu. Nie stosować dłużej niż 30 dni od otwarcia opakowania. Niewykorzystany roztwór należy wyrzucić. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla dzieci. Preparat przeznaczony tylko do użytku zewnętrznego. Nie przechowywać w temperaturze powyżej 250C.

Pharmindex