Dla Ciebie, na zdrowie!

Czy przeszczep włosów jest skuteczny i bezpieczny?

Zaburzenia hormonalne, przebyte choroby, stres, predyspozycje genetyczne, nieodpowiedni tryb życia, wypadek- te i inne czynniki mogą powodować nadmierne wypadanie włosów zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Jest to poważny problem, który jeśli wystąpi, powoduje znaczny dyskomfort oraz brak akceptacji samego siebie u osób, których dotyka. Z pomocą wkracza współczesna medycyna i przeszczep włosów.
Przeszczep włosów
Źródło: Materiały partnera
Spis treści

Czy jest to jednak skuteczny i bezpieczny sposób na walkę z wypadającymi włosami lub ich brakiem? Tym artykułem zechcemy rozwiać wszelkie wątpliwości.

Reklama

Na czym polega przeszczep włosów?

Sposobów na walkę z łysieniem, czyli nadmiernym wypadaniem włosów, jest kilka. Gdy wszystkie możliwe, nieinwazyjne sposoby takie jak stosowanie odpowiednich kosmetyków czy mezoterapia zawodzą, w grę wchodzi przeszczep włosów.

Jedną z najczęściej stosowanych opcji jest przeszczep włosów metodą FUE (Follicular Unit Extraction), co oznacza ekstrakcję jednostek mieszkowych. Jest to przeszczep autologiczny, gdzie dawcą jest sam pacjent. Metoda ta, często nazywana również metodą mikroprzeszczepów, polega na miejscowym pobraniu zdrowych i prawidłowych mieszków włosowych z owłosionej okolicy ciała (najczęściej z części potylicznej i części bocznych), przy użyciu specjalistycznego narzędzia w postaci metalowej sztancy.

Następnie zaś następuje implantacja pobranego materiału na miejsce docelowe (w zakola oraz centralną część głowy). Zabieg ten wykonuje się w znieczuleniu miejscowym, dzięki czemu jest bezbolesny. Proces gojenia się ran trwa około 7-14 dni.

Reklama

Czy jest to zabieg bezpieczny?

Przeszczep metodą FUE uznawany jest za najbezpieczniejszy, gdyż jest to obecnie najmniej inwazyjna metoda, gdzie pobierane są pojedyncze zespoły mieszkowe. Do tego używa się przy niej narzędzi do milimetra średnicy.

Zabieg wykonywany jest jedynie w znieczuleniu miejscowym, a oprócz kilkudniowego przyjmowania antybiotyku i leków przeciwzapalnych oraz zbytniej ekspozycji skóry głowy na słońcu, można wrócić do normalnego życia i wykonywania codziennych czynności. Zabieg ten powoduje znikome ryzyko wystąpienia jakichkolwiek powikłań oraz skutków ubocznych, w porównaniu z innymi metodami przeszczepu włosów.

Reklama

A jak ze skutecznością?

Jest to obecnie przeszczep uznawany nie tylko za najbezpieczniejszy ale również i najskuteczniejszy. Jego efektem jest naturalnie wyglądające zagęszczenie włosów, które są jednocześnie zdrowe. Transplantacja włosów to trwały sposób, pozwalający na rezygnację ze stosowanie wszelkich kosmetyków, które okazały się nieskuteczne oraz syntetycznych zamienników włosów, takich jak peruki, tupeciki, itp.

Należy jednak pamiętać, że choć przeszczep włosów daje trwałe i wieloletnie efekty, to łysina może postępować w innych miejscach, przez co zabieg należy w takim przypadku wykonać na nowo, obejmując kolejne miejsce.

Z racji tego, iż jest to przeszczep autologiczny, gdzie przeszczepia się tkankę własną pacjenta, niema ryzyka, że włosy się nie przyjmą, zaś do sytuacji, w których włosy nie urosną, dochodzi niezwykle rzadko. Ponadto jest to zabieg, po którym skóra głowy wygląda bardzo estetycznie a powstałe mikroblizny są wręcz niedostrzegalne gołym okiem, stąd nawet bardzo krótkie włosy po zabiegu są komfortowe.

Reklama

By było skutecznie i bezpiecznie, musi być profesjonalnie

Przeszczep włosów z roku na rok zyskuje coraz większą popularność. Pewnie dlatego, iż problem nadmiernego łysienia także narasta. Jednak aby cieszyć się zadowalającym efektem po zabiegu oraz przede wszystkim by wszystko przebiegło w sposób bezpieczny, należy oddać się wyłącznie w ręce profesjonalistów. To oni bowiem kompleksowo zajmą się pacjentem, najpierw prawidłowo diagnozując problem, kwalifikując do zabiegu, z największą starannością i największą dozą wiedzy i umiejętności go wykonując

Jak więc widzimy, przeszczep włosów nowoczesną metodą jest zarówno skuteczny, jak i bezpieczny. Jedynym warunkiem jest skorzystanie z usług ekspertów medycyny estetycznej. Jeśli należymy do grona ponad 70% mężczyzn i 40% kobiet, których dotyczy problem nadmiernego łysienia, warto zdecydować się na przeszczep włosów, gdyż jest to jedno z niewielu rozwiązań, które gwarantuje pewny efekt.

Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Transplantologia
Sztuczne serce prawie jak prawdziwe. Przełomowy przeszczep
Czy przeszczep włosów jest skuteczny i bezpieczny?
Podobne artykuły
Wątroba człowieka
Przeszczep wątroby - od żywego dawcy. Ile się czeka?
Zabieg operacyjnego przeszczepu trzustki
Przeszczep trzustki - czy jest możliwy? Ile się czeka i ile kosztuje
Chirurdzy wykonujący przeszczep
Transplantacja narządów - co to jest? Przeciwwskazania do przeszczepu
Pierwszy w Polsce przeszczep twarzy
Życie po przeszczepie - wywiad z Grzegorzem Perzyńskim

Reklama


Czy gluten naprawdę szkodzi? 😯
Poznaj mity!