Najzdrowsze miejsce w internecie

Depilacja brazylijska - jak wygląda i jakie daje efekty?

Depilacja brazylijska to jeden z najchętniej wybieranych rodzajów depilacji w salonach kosmetycznych. Jak przygotować się do takiego zabiegu i czego się po nim spodziewać? Na czym polega prawidłowa depilacja w stylu brazylijskim?
Depilacja intymna
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Czym się charakteryzuje brazylijska depilacja miejsc intymnych?

Depilacja brazylijska to rodzaj depilacji intymnej, który polega na całkowitym usunięciu owłosienia ze wzgórka łonowego i rowka międzypośladkowego, za wyjątkiem depilacji warg sromowych. Zwykle na wzgórku łonowym pozostaje niewielki pasek owłosienia, ale można też nic nie zostawiać.

Choć depilacja brazylijska jest jedną z najpopularniejszych metod, coraz częściej w salonach wybiera się depilację hollywoodzką, która polega na usunięciu wszystkich włosków z miejsc intymnych, a co za tym idzie także z warg sromowych.

Jak wygląda depilacja brazylijska? Efekty przed i po

Aby depilacja brazylijska bikini była możliwa do wykonania, włoski muszą mieć minimum pół centymetra długości. To oznacza, że nie należy golić się przez co najmniej 10 dni przed zabiegiem.

Bezpośrednio przed depilacją dobrze jest przemyć okolice intymne specjalną chusteczką do higieny intymnej, natomiast po zabiegu zaleca się wtarcie w skórę oliwki łagodzącej. 

Jakich efektów się spodziewać? Przede wszystkim idealnie gładkiej skóry przez kilka tygodni. Warto dodać, że regularne poddawanie się depilacji brazylijskiej osłabia włoski, dzięki czemu ulegają one przerzedzeniu, a sam zabieg jest z każdym kolejnym razem mniej bolesny.

Pierwsze zabiegi depilacji na pewno nie będą należały do przyjemnych - ból, choć trwa bardzo krótko, jest intensywny. Mimo to panie często decydują się na depilację ze względu na długotrwałe efekty.

Depilacja brazylijska za pomocą wosku woskiem

Na czym polega depilacja brazylijska? Zwykle wykonuje się przy użyciu wosku lub pasty cukrowej. W przypadku tradycyjnego wosku paskowego, kosmetyczka nakłada na wybrane obszary ciała płynny wosk rozgrzany do temperatury 37 stopni Celsjusza.

Wosk nakładany jest w kierunku porostu włosów, a następnie zrywany w kierunku przeciwnym przy użyciu bawełnianego plastra. Energiczny ruch sprawia, że włosy znikają błyskawicznie wraz z cebulkami.

W przypadku wosku bezpaskowego, kosmetyczka nie korzysta z bawełnianych pasków, a z drewnianej szpatułki.

Depilacja miejsc intymnych z wykorzystaniem pasty cukrowej

Wosk przylepia się nie tylko do włosków, ale też do skóry, przez co podczas odrywania plastra może dojść do powstania podrażnień. Osobom z takimi skłonnościami poleca się depilację pastą cukrową. Jest ona bardziej gęsta od wosku i przykleja się jedynie do włosków, nie podrażniając delikatnej skóry.

Co więcej, pastę cukrową zrywa się w kierunku wzrostu włosa. Wszystko to powoduje, że zabieg z jej użyciem jest mniej bolesny. Podobnie jak w przypadku depilacji woskiem, tu także włoski zostają wyrwane wraz z cebulkami.

Depilacja brazylijska z użyciem pasty cukrowej jest droższa od depilacji woskiem i kosztuje ponad 100 zł, podczas gdy wosk to wydatek rzędu 80-90 zł. 

Brazylijska depilacja okolic bikini za pomocą laserowa

Jeśli zależy nam na trwałym usunięciu włosów z miejsc intymnych, możemy zdecydować się na zabieg kosmetyczny, jakim jest depilacja brazylijska laserem. Zabieg należy powtórzyć od 4 do 6 razy, jednak w przypadku niektórych kobiet stuprocentowe pozbycie się owłosienia nie jest możliwe.

Nie ulega jednak wątpliwości, że depilacja laserowa brazylijska przynosi najtrwalsze efekty. Za jedną sesję zapłacimy około 200 zł. O ile w przypadku depilacji woskiem czy pastą cukrową lista przeciwwskazań jest krótka (słabe naczynka, choroby skóry, cukrzyca), w przypadku depilacji laserowej należy dodać do niej: okres ciąży, epilepsję, terapię retinoidami czy rozrusznik serca. 

Reklama

Samodzielna depilacja w stylu brazylijskim we własnym domu

Depilacji brazylijskiej lepiej nie wykonywać w domu – wprawiona ręka kosmetyczki sprawi, że zabieg będzie trwał możliwie jak najkrócej, poza tym nie do wszystkich okolic intymnych dotrzemy same. Jeśli podczas domowej depilacji coś pójdzie nie tak, możemy doprowadzić do powstania podrażnień, a nawet zakażenia.

Jeśli więc chcemy pozbywać się intymnego owłosienia w domowym zaciszu, lepiej sięgnijmy po maszynkę do golenia. I pod żadnym pozorem nie wykonujmy depilacji brazylijskiej depilatorem.

Męska depilacja brazylijska

Przez wiele lat depilacja miejsc intymnych była domeną pań, ale od jakiegoś czasu w salonach kosmetycznych można spotkać także panów. 

Depilacja brazylijska u mężczyzn przebiega w zasadzie tak samo jak w przypadku kobiet, a jej efekty utrzymują się równie długo, przy czym panowie zazwyczaj muszą zapłacić za depilację brazylijską nieco więcej niż panie.

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Seks
Przeczytaj artykuł
Operacja powiększenia biustu - 5 rzeczy, które musisz wiedzieć
Biust kobiety
Przeczytaj artykuł
Jak wybielić zęby? Jakie są popularne i skuteczne metody?
Wybielanie zębów
Przeczytaj artykuł
Masaż twarzy – w jakim celu się go wykonuje? Krok po kroku
Kobieta ma wykonywany masaż twarzy w salonie SPA
Podobne artykuły
Powiększanie penisa
Różnice między powiększaniem penisa tabletkami a tkanką tłuszczową
Depilacja włosów na ręku przy pomocy laseroterapii
Laseroterapia - co to jest? Wskazania i przeciwwskazania
Promiskuityzm w związku
Promiskuityzm – co to jest i na czym polega? Przyczyny
Zespół Kleinego-Levina
Zespół Kleinego-Levina - objawy syndromu śpiącej królewny
Może to Cię zainteresuje
Owoce dzikiej róży
Olej z dzikiej róży - właściwości. Jak i na co stosować?
Zabieg operacyjnego przeszczepu trzustki
Przeszczep trzustki - czy jest możliwy i ile się czeka?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Felinoterapeutka ze swoim kotem
Felinoterapia - czym jest terapia z kotem i komu może pomóc?

Reklama