ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗
ChatGPT został poddany egzaminowi z interny. Wyniki mogą zaskakiwać. Sprawdź❗

Pistolet do masażu - jaki wybrać i na co zwrócić uwagę?

Profesjonalny pistolet do masażu, bądź urządzenie przeznaczone do użytku domowego, to remedium na obolałe mięśnie i szereg innych dolegliwości bólowych. To niewielkich rozmiarów akcesorium wyposażone w kilka wymiennych końcówek, którego siła nacisku rozluźnia napięte mięśnie i przynosi ulgę w bólu. Warto zastanowić się nad jego zakupem także wtedy, gdy uprawiamy sport. Masaż sportowy z pomocą pistoletu masującego pobudza mięśnie i układ nerwowy do wysiłku, co pozwala na zwiększenie wydajności rozgrzewki. Możesz bez większego wysiłku zwiększyć skuteczność usuwania szkodliwych metabolitów po treningu (w tym kwasu mlekowego odpowiedzialnego za zakwasy), usprawnić przepływ krwi i transport składników odżywczych. Te atuty sprawiają, że wiele osób potrzebujących wsparcia w codziennych działaniach stawia na dobry pistolet do masażu. Jaki wybrać, by sprawnie łagodzić dolegliwości bólowe i rozluźniać spięte mięśnie? Sprawdź nasze wskazówki.
Masaż mięśni pleców z pomocą pistoletu do masażu
Fot: 123RF
Spis treści

Reklama

Rodzaje pistoletów do masażu

Jaki pistolet do masażu wybrać do zabiegów w warunkach domowych? Pierwszym czynnikiem, który należy wziąć pod uwagę, jest kształt tego typu urządzeń. Konstrukcja ma znaczenie dla wygody użytkowania i możliwości.

 • Klasyczny pistolet do masażu - to urządzenia wyglądem przypominające nieco wiertarkę. Zazwyczaj skok głowicy masującej jest w tym przypadku największy, z łatwością znajdziemy modele o dużej mocy. Problemem może być jednak budowa. Zdarza się, że trudno w pojedynkę używać pistoletu klasycznego do masowania trudniej dostępnych partii ciała, na przykład niektórych obszarów pleców.
 • Trójkątny pistolet do masażu - wybrać go warto zwłaszcza wtedy, gdy chcemy docierać do nieco trudniej dostępnych obolałych mięśni. Głowica ma duży skok, tak jak podobne artykuły o klasycznej konstrukcji, moc silnika także im nie ustępuje.
 • Mały pistolet do masażu - mniejszy pistolet masujący będzie mieć najkrótszy skok głowicy. To często tańsze urządzenia, które jednak łatwo obsłużyć bez pomocy drugiej osoby. Jeśli chcemy rozwiązywać problemy wynikające ze spędzania zbyt długiego czasu w pozycji siedzącej, mini pistolet do masażu także będzie dobrym wyborem.

Reklama

Pistolet do masażu ciała - na co zwrócić uwagę?

Co warto wiedzieć podczas przeglądania pistoletów do masażu dostępnych na rynku? Najważniejsza jest liczba i kształt wymiennych głowic, a także regulacja prędkości, czyli ilości uderzeń na minutę.

Wymienne końcówki przeznaczone są do różnych zastosowań. Na przykład ta w kształcie piłki ma uniwersalne zastosowania. Możemy ją wykorzystać do masowania największych partii ciała.

Głowica zakończona ostrym stożkiem pozwala rozbijać punkty spustowe. Inne często pojawiające się końcówki to ta w kształcie pocisku, łopatki czy korkowa. Najczęściej producent podaje, do czego służą końcówki o różnym kształcie, dzięki czemu wiemy, jak działa pistolet i jak z niego korzystać.

Drugim czynnikiem, który bierzemy pod uwagę, jest prędkość uderzenia. Szerokie spektrum, które wyraża się przez ilość uderzeń na minutę, ułatwi nam dostosowanie pistoletu do masażu do indywidualnych potrzeb.

Najlepsze pistolety mają to spektrum bardzo szerokie. Warto kupić pistolet tego typu, kiedy mamy w planach zastosowania sportowe. Po mniej rozbudowaną wersję sprzętu sięgamy wtedy, gdy planujemy masaż relaksacyjny, np. rozluźnienie po dniu za biurkiem.

 • Duża amplituda wynikająca ze skoku głowicy pozwoli dotrzeć do napiętych mięśni głębokich. Z tego powodu głębokość uderzeń powinna być możliwie wysoka. To ważne zarówno wtedy, kiedy naszym problemem jest siedzący tryb życia, jak i wtedy, gdy chcemy wspierać kondycję mięśni przed i po treningu.
 • Znaczenie ma wygodna obsługa pistoletu. Najczęściej z tyłu pistoletu umieszczony będzie panel sterowania. To dzięki niemu możliwe jest ustawienie wybranego trybu.
 • Wybierając pistolet do masażu, warto wybrać model posiadający najbardziej ergonomiczny kształt. Rękojeść może być wykończona antypoślizgowym materiałem, co ułatwi obsługę.
 • Jeśli cenisz sobie ciszę i Twoim celem jest relaksujący masaż ciała, warto kupić pistolet wyposażony w funkcję redukcji hałasu.
 • Miernik siły masażu ułatwia dostosowanie intensywności masażu do własnych potrzeb.
 • Zwróć uwagę na pojemność baterii i czas pracy ciągłej na jednym ładowaniu. W przypadku niektórych urządzeń sięga ona dwóch godzin, a nawet więcej. Liczy się także sam czas ładowania masażera - im krótszy, tym lepiej.
 • Jeśli doskwiera Ci cellulit, wartym uwagi będzie pistolet wyposażony w nakładki przeznaczone do zwiększania jędrności skóry. Wtedy jednak należy sięgać po pistolety o większej mocy silnika, czyli wyposażone w dużą głębokość uderzeń.
 • Niska waga urządzenia będzie atutem w podróży. Lekki pistolet do masażu możesz zabrać ze sobą na wyjazd, czy nawet do pracy. Komfort użytkowania zwiększy futerał lub etui podróżne. Poręczne pistolety do masażu mają zwykle nieco bardziej okrojone funkcje i słabsze parametry, ale ich wykorzystanie domowe jest zbliżone. Łatwiejsze jest za to zabranie sprzętu ze sobą do pracy, co pozwala łagodzić dolegliwości bólowe na bieżąco.

Możemy sięgnąć zarówno po profesjonalny sprzęt, jak i mniej zaawansowane urządzenia. Wiele masażerów, których atutem jest niska cena, z powodzeniem wystarczy do codziennego masażu pleców, karku i ramion. Pistolety do masażu znajdziesz także w medme sklep. Są to m.in.:

 • Heckermann® Pistolet do masażu ciała 20w1 z futerałem klasyczny pistolet do masażu wyposażony w sześć końcówek dostosowanych do masażu poszczególnych partii ciała. Ma wbudowany bezszczotkowy silnik, który oferuje wysoki moment obrotowy. Jako atut należy wskazać cichą pracę, która sprawdzi się wtedy, gdy potrzebujemy regeneracji w ramach automasażu po ciężkim dniu. Bateria jest wymienna. Czas pracy na jednym naładowaniu baterii wynosi sześć godzin. Ładowanie jest krótkie, trwa to dwie godziny. Do różnych typów masażu przeznaczono dwadzieścia trybów. Waga tego pistoletu do masażu wynosi około kilograma. Prędkość uderzenia to od 1200 do 3300 obrotów na minutę. Jego działanie regulujemy poprzez wyświetlacz LED.
 • QMED Muscle massager medyczny pistolet do masażu ciała - ten klasyczny pistolet do masażu ma sześć wymiennych głowic. Jest w stanie pracować w aż 36 różnych trybach. To model przeznaczony, zarówno dla amatorów, jak i do stosowania pod okiem fizjoterapeuty. Pozwoli łagodzić ból mięśni (głębokich także), wspiera pracę na punktach spustowych, nadaje się do rehabilitacji sportowców, wspomaga regenerację po urazach i kontuzjach. Sterowanie prędkością przebiega w spektrum 1200-3200 obrotów na minutę. Model pracuje cicho. Parametry pozwoliły zakwalifikować ten pistolet do masażu jako wyrób medyczny. Posiada wyświetlacz.
 • HMS Pistolet do masażu silver PDM3123 - to klasyczny pistolet do masażu z sześcioma wymiennymi głowicami. Wibracje są regulowane w 20 trybach prędkości. Dzięki temu możemy dopasować masowanie tak, by wrażliwe obszary traktować z odpowiednią delikatnością. Najwyższy poziom wynosi 3300 uderzeń na minutę. Silnik pracuje w oparciu o akumulator, którego czas działania wynosi trzy godziny, a czas ładowania to od dwóch i pół godziny do czterech godzin. Dostępne w komplecie nasadki pozwalają masować różne mięśnie - długie i wąskie, większe i bardziej spięte, punkty spustowe, a także najbliżej kości - wówczas stosujemy tłumik, który łagodzi uderzenia we wrażliwe tkanki. Ten pistolet do masażu jest wyposażony w wyświetlacz.
 • HoMedics Physio PGM-200 masażer pistoletowy opukujący - to bardziej poręczny pistolet masujący, którego dużym atutem jest zwiększona precyzja ruchu. Nadaje się zatem bardzo dobrze do masażu sportowego, kiedy zależy nam na tym, by łagodzić ból określonych mięśni. Mamy tutaj trzy wymienne końcówki - okrągłą, U-kształtną i stożkową. Ma trzy poziomy intensywności pracy. Akumulator ładuje się przez ładowarkę USB. Sprzęt jest w stanie pracować przez godzinę, po czym potrzebuje pięciu godzin ładowania. Dużym plusem jest prosta obsługa przez jeden przycisk.
 • HMS Pistolet do masażu Black PDM4482G - to klasyczny masażer wyposażony w sześć wymiennych końcówek, dzięki czemu nadaje się zarówno na pierwszy pistolet do masażu, jak i na kolejne urządzenie. Ma dwadzieścia poziomów prędkości, z których najwyższy oznacza 3200 ruchów na minutę. Urządzenie jest proste w obsłudze - z pomocą wyświetlacza dopasujemy prędkość i ustalimy poziom baterii. Jest poręczny, jego waga wynosi około 1,5 kilograma. Urządzenie wyposażono w silny akumulator - czas pracy na jednym ładowaniu baterii wynosi 240 minut. Bateria następnie wymaga ładowania przez 2,5 do czterech godzin. Dodatkowym atutem jest etui podróżne, które ułatwia przechowywanie i transport masażera.

Reklama

Masażer pistoletowy - wygodne narzędzie do masażu ciała

Pistolet do masażu sprawia, że rozluźnienie po ciężkim i niewygodnym dniu jest na wyciągnięcie ręki. Możemy skorzystać, zarówno z najlepszych pistoletów przeznaczonych do zastosowań sportowych - ich wadą może być jednak cena - jak i z urządzeń do użytku domowego, które także dzięki wymiennym głowicom i różnym trybom pracy pozwolą na masowanie mięśni, ścięgien i powięzi.

Warto najpierw zastanowić się, jakie mamy oczekiwania. Większość pistoletów przeznaczonych do automasażu w domu, pracy, czy dowolnym miejscu, ma sześć głowic. Dzięki nim możemy masować poszczególne partie mięśni, przestrzegając zaleceń producenta.

Zwracajmy przy tym uwagę na to, by nie przesadzić z intensywnością. Urządzenia dobrej jakości mają różne tryby, co ułatwia dostosowanie częstotliwości uderzeń do wrażliwości poszczególnych części ciała.

Szeroki wybór pistoletów do masażu znajdziesz w medme sklep. Niektóre pistolety są zakwalifikowane jako wyroby medyczne, co potwierdza ich zastosowania w fizjoterapii i rehabilitacji.

Wiemy, że nie jest łatwo wybrać najlepszy pistolet, dlatego każdy masażer jest dokładnie opisany. Rozumiemy, że wysoka cena może być zaporowa. Z tego powodu działamy jako marketplace.

To oznacza, że wyszukujemy najlepsze promocje na różne produkty każdego dnia, by nasi klienci pozostawali na bieżąco z atrakcyjnymi ofertami. Inwestycja w zdrowie nie musi zagrażać domowemu budżetowi.

Wygodna płatność i sprawna dostawa pod drzwi sprawiają, że zakupy w medme sklep to oszczędność nie tylko pieniędzy, ale też czasu. Co więcej, raz w miesiącu organizujemy dzień darmowej dostawy. Sprawdź nasze pistolety do masażu i zamów już dziś!

Czytaj również
Aleksandra Seń
Artykuł napisany przez
Aleksandra Seń
Specjalistka od SEO, zorientowana na sektor medyczny oraz zagadnienia HR. Swoje umiejętności rozwijała pracując w firmach marketingowych i redakcjach online. Obecnie jest doktorantką studiującą kulturę i religię na Uniwersytecie Wrocławskim, gdzie skupia się na badaniach nad zbiorową pamięcią i dziedzictwem kulturowym. W czasie wolnym eksploruje górskie trasy i odkrywa wyjątkowe elementy designu z lat sześćdziesiątych.
Pokaż więcej
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Akcesoria medyczne
Ozonator - jaki wybrać? Który sprawdzi się w domu?
Ozonator do żywności
Sprawdź ranking inhalatorów. Jaki model wybrać?
Dziewczynka inhaluje się
Czym jest taping? Plastry dla sportowców i rehabilitacyjne
Kinesio taping
Podobne artykuły
Kobieta mierzy ciśnienie tętnicze
Na której ręce mierzyć ciśnienie? Prawidłowy pomiar
Ciśnieniomierz elektroniczny
Kalibracja i walidacja ciśnieniomierza – jak zrobić to dobrze?
Tejpy dla biegaczy
Czym są i jak naklejać tejpy? Na bark, kolano i plecy
Urządzenie koncentrator tlenu
Koncentrator tlenu - dla kogo i jak długo stosować?
Kołnierz hamujący wady kręgosłupa
Gorset ortopedyczny na kręgosłup w leczeniu skoliozy

Reklama


1/3 kobiet ma niedobór tego pierwiastka 😲
Sprawdź powód!