Najzdrowsze miejsce w internecie

Zioła na potencję - naturalne oraz bez recepty. Jakie wybrać?

W przypadku problemów z potencją warto w pierwszej kolejności sięgnąć po naturalne składniki - ziołowe napary lub tabletki. Jakie zioła na potencję są skuteczne?
Ziołowy napar na potencję
Źródło: 123RF
Spis treści

Reklama

Zioła na potencję

Ziołowe tabletki czy napary dobrze sprawdzą się  w formie terapii wspomagającej lub zapobiegającej problemom z potencją. Warto wiedzieć, że choć zaburzenia potencji dotyczą przede wszystkim mężczyzn po 45. roku życia, w ostatnich latach coraz częściej skarżą się na nie także młodsi panowie. 

Przewlekły stres, otyłość, nieprawidłowa praca układu krążenia czy niski poziom testosteronu to tylko kilka przyczyn problemów z potencją. Nim więc sięgniemy po apteczne preparaty, skorzystajmy z mocy ziół, które pomogą nie tylko z zaburzeniami potencji, ale wpłyną też pozytywnie na cały organizm.

Zioła na potencję dla mężczyzn

Warto pamiętać, że każdy lek – nawet ten sprzedawany bez recepty – może nieść ze sobą rozmaite skutki uboczne. Właśnie dlatego warto pomyśleć o naturalnych metodach. Nim jednak zaczniemy działać, zastanówmy się co może mieć wpływ na osłabienie potencji, albowiem najlepiej jest zawsze leczyć przyczyny. 

Jeśli więc zmagamy się z otyłością, dodatkowo postawmy na odpowiednią dietę i aktywność fizyczną, jeśli zaś towarzyszy nam silny stres, postarajmy się zapoznać z technikami relaksacji, zacznijmy praktykować jogę lub odwiedźmy gabinet psychologa czy psychoterapeuty.

Do ziół wspomagających potencję należą:

  • Korzeń żeń-szenia, który możemy spożywać zarówno w formie tabletek, proszku, jak i herbaty. To azjatyckie zioło nie tylko usprawnia potencję, ale też pozytywnie wpływa na działanie układów: krążenia oraz oddechowego. Dodatkowo pomaga spalać tkankę tłuszczową, dodaje energii i poprawia odporność organizmu. Warto wiedzieć, że spożywania żeń-szenia nie poleca się osobom z chorobami sercowo-naczyniowymi.
  • Maca - to roślina zawierająca aminokwasy, fitohormony, minerały i witaminy, które wzmacniają cały organizm i zdecydowanie przyczyniają się do poprawy libido u mężczyzn i kobiet. Wspomagają także płodność i poprawiają jakość nasienia.
  • Jagody jałowca brazylijskiego -świetnie sprawdzą się u osób, u których problem z potencją wynika ze stresu i pogorszenia nastroju. Działają one pobudzająco i regenerująco.

Reklama

Polskie zioła na potencję

Jakie zioła na potencję? W walce z obniżoną potencją nie trzeba sięgać jedynie po egzotyczne rośliny. Wspomóc można się również naszymi rodzimymi ziołami. 

Należą do nich:

  • Lubczyk, który dzięki zawartości olejków eterycznych, żywicy oraz kumaryny rozszerza naczynia krwionośne, pomagając w osiąganiu podniecenia.
  • Kozie ziele,które poprawia dopływ krwi do członka, wzmacniając erekcję i stymulując produkcję testosteronu.
  • Pokrzywa, która przeciwdziała infekcjom układu moczowego i wspomaga leczenie przerostu prostaty.
  • Nasiona kozieradki,które dzięki temu, że są źródłem selenu i żelaza, podwyższają poziom testosteronu we krwi.
  • Owies, który zwiększa libido, wzmacnia system nerwowy i poprawia stan naczyń krwionośnych.

Tabletki ziołowe na potencję

Zioła na potencję będą skuteczne jedynie na samym początku problemów z potencją lub w sytuacjach, gdy pojawiają się one sporadycznie, bądź wynikają ze znużenia, zmęczenia, stresu i innych przyczyn o podłożu psychicznym. 

Jeśli zaburzenia utrzymują się dłużej niż 6 miesięcy lub istnieje podejrzenie, że są one wynikiem chorób ogólnoustrojowych, wtedy należy wybrać się do lekarza, który zapisze sprawdzone leki na potencję. Za zgodą specjalisty można sięgnąć również po leki ziołowe na potencję, które wspomogą terapię.

Reklama

Ziołowe środki na potencję

W składzie leków ziołowych na potencję, oprócz wspomnianych już ziół, można znaleźć również m.in. owoc palmy sabałowej, która reguluje wydzielanie hormonów, a także guaranę, która jest odpowiedzialna za poprawę koncentracji i ogólne wzmocnienie organizmu.

Na zwiększenie libido poleca się również ziele Damiana, które mogą stosować zarówno panowie, jak i panie pragnące zwiększyć swój popęd. Liść Damiana:

  • zwiększa ukrwienie narządów płciowych, 
  • reguluje gospodarkę hormonalną, 
  • wspomaga pracę układu nerwowego, 
  • łagodzi stany lękowe,
  • działa przeciwdepresyjnie. 

Obecnie tabletki i kapsułki na potencję zawierają zwykle kilka składników. Dzięki temu podnosi się ich skuteczność. Naturalny skład to także większa pewność, że środek nie będzie wywoływał żadnych skutków ubocznych. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na skład, opinie na temat produktu, a także jego renomę. Na rynku dostępne jest wiele propozycji, ale unikajmy środków z niepewnych źródeł.

Pamiętajmy, że im szybciej zaczniemy walczyć z niskim libido, tym szybciej wróci ono do normy. Jeśli zioła na potencję nie zdadzą egzaminu, skonsultujmy się z lekarzem.

Artykuł zawiera lokowanie produktu 

Czytaj również
Czy ten artykuł był dla Ciebie pomocny?
Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca.
Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na
temat zdrowia i zdrowego stylu życia,
zapraszamy na nasz portal ponownie!
Więcej z kategorii Seks
Przeczytaj artykuł
Średnia długość członka w Polsce, na świecie. Ile cm ma penis?
Przeciętny rozmiar penisa
Przeczytaj artykuł
Malinka - jak ją zrobić, a jak usunąć? Techniki i porady
Sposoby na zrobienie malinki
Przeczytaj artykuł
Obwód penisa - jak zwiększyć obwód penisa?
Rozmiar penisa
Podobne artykuły
Mężczyzna uzależniony od masturbacji
Uzależnienie od masturbacji – jak leczyć? Objawy i skutki
Mężczyzna z problemem opóźnionego wytrysku
Opóźniony wytrysk - przyczyny. Jakie są sposoby?
Sposoby na wydłużenie stosunku
Jak wydłużyć stosunek? Domowe sposoby czy tabletki?
Erekcja - zaburzenie erekcji. Jak ją wzmocnić?
Może to Cię zainteresuje
Owoce dzikiej róży
Olej z dzikiej róży - właściwości. Jak i na co stosować?
Zabieg operacyjnego przeszczepu trzustki
Przeszczep trzustki - czy jest możliwy i ile się czeka?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Felinoterapeutka ze swoim kotem
Felinoterapia - czym jest terapia z kotem i komu może pomóc?

Reklama