Wszystko o ciąży - poradnik dla przyszłych rodziców

Wszystko o ciąży.to poradnik dla przyszłych rodziców w formie darmowego e-booka. Dowiecie się z niego jak przebiega ciąża, z jakimi dolegliwościami ciężarna, jak rozwija się dziecko w poszczególnych tygodniach ciąży – ile waży i mierzy, kiedy będziecie mogli usłyszeć bicie jego serca, a kiedy poczuć ruchy maluszka w brzuchu mamy.
kobieta w ciąży
Źródło: Materiały promocyjne

W e-booku znajdziecie także ważne informacje dotyczące kalendarza badań w ciąży - badań prenatalnych inwazyjnych i nieinwazyjnych, rekomendacje badań dodatkowych, a także opisy tych podstawowych. Podpowiemy również kiedy warto wybrać się na USG 3D i USG połówkowe, na czym polega badanie glukozy w ciąży, jakie są normy w badaniu krwi u kobiet ciężarnych oraz jakie wady płodu mogą wykryć badania genetyczne przeprowadzone w odpowiednim czasie.

Poruszamy też istotną kwestię odżywiania się kobiet ciężarnych i obalamy mit, że w ciąży je się za dwoje. Zwracamy uwagę na produkty, które warto włączyć do diety kobiet w ciąży, a także te z których trzeba w tym czasie zrezygnować. Podsuwamy pomysły na zdrowe przekąski, które nie spowodują dużego wrostu wagi i dajemy wskazówki co i jak jeść, by dostarczyć sobie możliwe jak największą ilość witamin i minerałów.

Zachęcamy do przeczytania materiału specjalnego na temat korzyści z zabezpieczania krwi pępowinowej przy porodzie. Krew pępowinowa zawiera komórki macierzyste, które w razie wystąpienia wielu chorób mogą być wykorzystane przez lekarzy niczym lek do leczenia. Zabezpieczenie krwi pępowinowej to najpiękniejszy prezent, jaki możemy podarować naszemu dziecku.

Wszystkie artykuły zostały skonsultowane z lekarzem Mateuszem Kowalczykiem z Centrum Medyczno-Rehabilitacyjnego Kolińskiego z Łodzi.

➡​ Pobierz ebook za darmoWszystko o ciąży - poradnik dla przyszłych rodziców

Oceń artykuł

(liczba ocen 14)

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami na temat zdrowia i zdrowego stylu życia, zapraszamy na nasz portal ponownie!