Znajdź lek

Amol

Spis treści

Działanie

Preparat o działaniu rozkurczającym, a także rozgrzewającym, powodującym przekrwienie skóry, którego skuteczność oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Mechanizm działania wynika z działania poszczególnych substancji czynnych.

Wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie w wymienionych niżej wskazaniach. Zewnętrznie: w celu poprawy złego samopoczucia np. w przebiegu przeziębienia, w bólach głowy, bólach mięśniowych; w celu zmniejszenia dolegliwości po ukąszeniach owadów. Wewnętrznie: w dolegliwościach trawiennych (dyspeptycznych), takich jak wzdęcia i niestrawność.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Astma oskrzelowa i inne choroby dróg oddechowych, którym towarzyszy silna nadwrażliwość dróg oddechowych. Dzieci <12 lat, ze względu na brak danych dotyczących stosowania. Wewnętrznie: niedrożność dróg żółciowych (np. w przebiegu kamicy żółciowej), zapalenie pęcherza żółciowego, przewlekłe choroby wątroby, uzależnienie od alkoholu. Zewnętrznie: stosowanie na uszkodzoną skórę np. przy oparzeniach, wypryskach i ranach otwartych, przy chorobach skóry przebiegających z wysypką, na błony śluzowe oraz w okolicach oczu.