Bengay

Reklama

Działanie

Preparat o działaniu przeciwbólowym do stosowania miejscowego. Mentol i salicylan metylu po zastosowaniu na skórę pokrywającą bolesny obszar, zapewniają złagodzenie bólu poprzez wywołanie łagodnej reakcji zapalnej w obrębie struktur podskórnych.

Wskazania

Łagodzenie bólów i sztywności mięśni oraz stawów spowodowanych przeciążeniem, urazem lub stanem zapalnym, a także bólów odcinka lędźwiowo-krzyżowego kręgosłupa u pacjentów dorosłych i dzieci powyżej 12 lat.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Nie stosować na uszkodzoną skórę i rany oraz u dzieci w wieku poniżej 12 lat.

Środki ostrożności

Nie stosować pod opatrunek okluzyjny lub pod okład rozgrzewający. Należy przerwać stosowanie, jeśli wystąpi nadmierne podrażnienie skóry. Należy unikać kontaktu z oczami i błonami śluzowymi. Preparat zawiera lanolinę, która może powodować miejscowe reakcje skórne (np. kontaktowe zapalenie skóry).

Ciąża i laktacja

Brak wystarczających danych, potwierdzających bezpieczne stosowanie mentolu i salicylanu metylu podawanego miejscowo u kobiet w ciąży i karmiących piersią. Stosowanie u kobiet w ciąży i karmiących piersią powinno odbywać się pod nadzorem lekarza.

Działania niepożądane

Bardzo rzadko: obrzęk naczynioruchowy, duszność (w odniesieniu do nadwrażliwości), reakcje w miejscu podania (w tym pęcherze, pieczenie, rumień, podrażnienie, ból, parastezja, świąd i wysypka), oparzenia (w miejscu podania)

Interakcje

Jednoczesne stosowanie z kwasem acetylosalicylowym może prowadzić do wystąpienia działań toksycznych salicylanu. Ze względu na zawartość salicylanu u pacjentów przyjmujących leki przeciwzakrzepowe, takie jak warfaryna, może wystąpić krwawienie.

Dawkowanie

Miejscowo, na skórę. Dorośli i dzieci powyżej 12 lat: odpowiednią ilość maści nałożyć na chore miejsce i wcierać, delikatnie masując do całkowitego wchłonięcia. Stosować 3-4 razy na dobę. Po upływie 7 dni rozważyć zasadność stosowania preparatu.

Reklama

Uwagi

Lek nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex