Broncho-VaxomBroncho-Vaxom to lek, który zapobiega nawracającym zakażeniom dróg oddechowych. Nie zaleca się podawania preparatu dzieciom, które nie ukończyły 6 roku życia. Nie wskazane jest również zażywanie preparatu w czasie ciąży oraz podczas karmienia piersią. Sprawdź jego działanie, dawkowanie oraz poznaj skutki uboczne. 

 

 

Reklama

Działanie

Preparat zawiera lizat bakterii najczęściej powodujących zakażenia dróg oddechowych. W badaniach prowadzonych na zwierzętach wykazano, że preparat powoduje zwiększenie odporności wobec doświadczalnie wywołanych zakażeń, stymulację makrofagów i limfocytów B, a także zwiększenie wydzielania immunoglobulin przez komórki błon śluzowych dróg oddechowych. U ludzi wykazano zwiększenie liczebności krążących limfocytów T, wzrost stężenia IgA w ślinie, nasilenie swoistej odpowiedzi na mitogeny poliklonalne i w reakcji mieszanych limfocytów.

Wskazania

Zapobieganie nawracającym zakażeniom dróg oddechowych. Leczenie wspomagające ostrych zakażeń dróg oddechowych.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu.

Środki ostrożności

W przypadku wystąpienia reakcji alergicznych lub objawów przedmiotowych nietolerancji należy natychmiast przerwać podawanie preparatu. Nie zaleca się stosowania preparatu u dzieci poniżej 6 mż.

Ciąża i laktacja

Należy unikać stosowania preparatu w ciąży. Ostrożnie stosować w okresie karmienia piersią.

Działania niepożądane

Często: ból głowy, kaszel, biegunka, ból brzucha, wysypka. Niezbyt często: nadwrażliwość (wysypka rumieniowa, wysypka uogólniona, rumień, obrzęk, obrzęk powiek, twarzy, obrzęk obwodowy, opuchlizna, opuchlizna twarzy, świąd, uogólniony świąd, duszność), nudności, wymioty, niestrawność, pokrzywka, gorączka, zmęczenie. Częstość nieznana: obrzęk naczynioruchowy W przypadku utrzymywania się zaburzeń żołądkowo-jelitowego preparat należy odstawić.

Dawkowanie

Doustnie. Zapobieganie nawracającym zakażeniom dróg oddechowych. Dorośli: 7 mg na dobę; dzieci: 3,5 mg na dobę. Stosować przez 10 kolejnych dni w miesiącu przez 3 miesiące. Leczenie wspomagające ostrych zakażeń dróg oddechowych. Dorośli: 7 mg na dobę; dzieci: 3,5 mg na dobę. Stosować do ustąpienia objawów zakażenia, ale co najmniej przez 10 dni. Najkorzystniej jest rozpocząć podawanie preparatu jednocześnie z rozpoczęciem antybiotykoterapii. Sposób podania. Kapsułki i granulat należy przyjmować na czczo. W celu łatwiejszego połknięcia kapsułki można potrzymać ją chwilę w jamie ustnej. Zawartość kapsułki lub saszetki można podać z sokiem owocowym, mlekiem lub wodą (ten sposób jest zalecany szczególnie u małych dzieci).

Reklama

Uwagi

Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. [Bron-Vax 08/15/01]

Pharmindex