Cusicrom

Spis treści

Cusicrom - Skład

1 ml roztworu zawiera 40 mg kromoglikanu disodowego. Lek zawiera chlorek benzalkonium.

Cusicrom - Działanie

Lek przeciwalergiczny do stosowania miejscowego. Stabilizuje błonę komórkową komórek tucznych, zapobiegając ich degranulacji, a tym samym uwolnieniu histaminy i innych mediatorów reakcji alergicznych. Nie wykazuje działania zwężającego naczynia krwionośne, działania przeciwhistaminowego ani rozszerzającego oskrzela. Kromoglikan disodu podany do worka spojówkowego wchłania się zaledwie w 0,03%.

Reklama

Cusicrom - Wskazania

Leczenie chorób alergicznych oczu, takich jak: sezonowe i całoroczne alergiczne zapalenie spojówek, wiosenne zapalenie rogówki i spojówek, alergiczne (atopowe) zapalenie rogówki. Alergia związana ze stosowaniem soczewek kontaktowych.

Cusicrom - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na kromoglikan disodu lub jakąkolwiek substancję pomocniczą preparatu.

Cusicrom - Ostrzeżenia

Podczas stosowania leku nie używać miękkich soczewek kontaktowych ze względu na zawartość chlorku benzalkonium (można je ponownie założyć po co najmniej 15 min od zakroplenia preparatu). Nie określono bezpieczeństwa stosowania preparatu u dzieci poniżej 4 lat.

Cusicrom - Ciąża

Ostrożnie stosować w ciąży. Zachować szczególną ostrożność stosując lek w okresie karmienia piersią. Nie można wykluczyć zagrożenia dla dziecka karmionego piersią. Należy podjąć decyzję czy przerwać karmienie piersią czy przerwać podawanie leku biorąc pod uwagę korzyści z karmienia piersią dla dziecka i korzyści z leczenia dla matki.

Cusicrom - Efekty uboczne

Często: uczucie dyskomfortu w oku. Niezbyt często: wyciek z oka, świąd oka, zaburzenia czucia w obrębie oka, zwiększone łzawienie, przekrwienie oka. Częstość nieznana: podrażnienie oka.

Cusicrom - Dawkowanie

<u>Dospojówkowo</u>. Zazwyczaj 1-2 krople do każdego oka w regularnych odstępach, 4-6 razy na dobę. Objawowa reakcja na leczenie występuje przeważnie po kilku dniach (niekiedy do 6 tygodni). <u>Sposób podania.</u> W celu prawidłowego podania leku należy lekko odciągnąć ku dołowi powiekę i zakroplić preparat do worka spojówkowego. Krople do oczu należy podawać z zachowaniem odpowiednich warunków higienicznych. Przy jednoczesnym stosowaniu innych preparatów miejscowo do oczu, należy zachować co najmniej 5 minut przerwy pomiędzy podaniami kolejnych leków. Maści do oczu należy stosować na końcu.<br /><br />

Cusicrom - Uwagi

Jeśli po zakropleniu leku do oka występuje niewyraźne widzenie, nie należy prowadzić pojazdów ani obsługiwać maszyn do momentu odzyskania prawidłowej ostrości wzroku.

Pharmindex
<-- popup -->