Depulol

Spis treści

Depulol - Skład

100 g żelu zawiera 5 g olejku rozmarynowego, 5 g olejku eukaliptusowego, 6 g balsamu peruwiańskiego.

Depulol - Działanie

Preparat o skojarzonym działaniu olejków eterycznych i balsamu peruwiańskiego. Jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Depulol - Wskazania

Pomocniczo w przeziębieniu, z towarzyszącym utrudnieniem odkrztuszania i kaszlem.

Depulol - Przeciwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu. Nie stosować u dzieci poniżej 6 mż.

Depulol - Ostrzeżenia

Należy zachować szczególną ostrożność u osób ze skłonnością do astmy. Nie należy stosować w obrębie twarzy, zwłaszcza nosa, ze względu na możliwość wystąpienia skurczu oskrzeli. Nie należy stosować na dużą powierzchnię ciała. Nie należy stosować na uszkodzoną powierzchnię skóry (otwarte rany), oparzenia, błony śluzowe. Nie stosować u pacjentów ze skłonnością do alergii, w szczególności osoby, u których wystąpiła nadwrażliwość na kwasy aromatyczne i ich pochodne (np. kwas benzoesowy) lub preparaty zawierające tego rodzaju związki (np. propolis). Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania u niemowląt i dzieci.

Depulol - Ciąża

Preparatu nie stosować w ciąży i podczas karmienia piersią, ze względu na brak dostatecznych danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania w tym czasie.

Depulol - Efekty uboczne

Mogą wystąpić podrażnienia skóry (rumień), objawy uczulenia (wysypka).

Depulol - Dawkowanie

Stosować na skórę, 2 razy na dobę (rano i wieczorem) przez okres występowania dolegliwości. Nanieść niewielką ilość żelu na górne części pleców i klatki piersiowej, delikatnie wetrzeć.

Depulol - Uwagi

Pharmindex
<-- popup -->