Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗
Prawdziwe królowe wśród orzechów. 👑 Sprawdź❗

Hederasal

Spis treści

Reklama

Hederasal - skład

100 g preparatu zawiera: 430,55 mg wyciągu suchego z liści bluszczu. Preparat zawiera sorbitol.

Reklama

Hederasal - działanie

Preparat o działaniu wykrztuśnym i działającym rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli. Zmniejsza częstotliwość oraz bolesność ataków kaszlu. Rozrzedza zalegającą w gardle, krtani i oskrzelach gęstą wydzielinę. Ułatwia odkrztuszanie, łagodzi odruch kaszlowy, nie blokuje odruchów kaszlu.

Reklama

Hederasal - wskazania

Lek roślinny stosowany jako środek wykrztuśny w przypadku produktywnego (mokrego) kaszlu.

Reklama

Hederasal - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną, w tym na rośliny z rodziny araliowatych – Araliaceae lub na którąkolwiek substancję pomocniczą. Ze względu na możliwość nasilenia się objawów ze strony układu oddechowego podczas stosowania leków o działaniu sekretolitycznym nie należy stosować leku u dzieci w wieku poniżej 2 lat.

Reklama

Hederasal - ostrzeżenia

Uporczywy lub nawracający kaszel u dzieci w wieku od 2 do 4 lat wymaga rozpoznania przez lekarza przed zastosowaniem leczenia. Gdy wystąpią duszności, gorączka, krwawa lub ropna plwocina, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą. Jednoczesne stosowanie tego leku z opioidowymi środkami przeciwkaszlowymi, takimi jak kodeina czy dekstrometorfan, nie jest zalecane bez konsultacji z lekarzem. Zaleca się zachowanie ostrożności w przypadku pacjentów z nieżytem lub chorobą wrzodową żołądka. Preparat zawiera sorbitol. Nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy. Jednorazowa dawka syropu (5 ml) zawiera 4,935 g sorbitolu.

Reklama

Hederasal - ciąża

Bezpieczeństwo stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią nie zostało ustalone, ze względu na brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania preparatu.

Reklama

Hederasal - efekty uboczne

Częstość nieznana: nudności, wymioty, biegunka, reakcje alergiczne (wysypka, pokrzywka, duszności).

Hederasal - interakcje

Brak doniesień.

Hederasal - dawkowanie

Doustnie. Dorośli i młodzież w wieku od 12 lat: od 3 do 4 razy na dobę miarką po 5 ml lub po 1 łyżeczce od herbaty. Dzieci w wieku 6-11 lat: 2 razy na dobę miarką po 5 ml lub po 1 łyżeczce od herbaty. Dzieci w wieku 2-5 lat: od 2 do 3 razy na dobę miarką po 2,5 ml lub po 1/2 łyżeczki od herbaty. Dzieci w wieku poniżej 2 lat: nie stosować. Sposób podania: preparat przyjmować nierozcieńczony, popić wodą. Jeśli objawy utrzymują się dłużej niż tydzień podczas stosowania preparatu, należy skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Hederasal - uwagi

Nie ma dowodów na to, by preparaty zawierające liść bluszczu wpływały na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Alcep
Depulol
Echinasal
Hedelix

Reklama

Niesamowite ptaki, których śpiew słychać wiosną!
Sprawdź!