Hederasal

Reklama

Działanie

Preparat o działaniu wykrztuśnym i działającym rozkurczająco na mięśnie gładkie oskrzeli. Zmniejsza częstotliwość oraz bolesność ataków kaszlu. Rozrzedza zalegającą w gardle, krtani i oskrzelach gęstą wydzielinę. Ułatwia odkrztuszanie, łagodzi odruch kaszlowy, nie blokuje odruchów kaszlu.

Wskazania

Kaszel, zwłaszcza z utrudnionym odkrztuszaniem zalegającej gęstej wydzieliny oraz pomocniczo w stanach zapalnych górnych dróg oddechowych i oskrzeli.

Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Środki ostrożności

Lek zawiera sorbitol. Nie stosować u pacjentów z rzadko występującą dziedziczną nietolerancją fruktozy.

Ciąża i laktacja

W okresie ciąży i karmienia piersią lek może być stoswany wyłącznie po konsultacji z lekarzem.

Działania niepożądane

Częstość nieznana: zaburzenia żołądka i jelit (w tym: podrażnienia żołądka i jelit, wymioty, biegunki).

Dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 3-4 razy na dobę miarką po 5 ml lub 1 łyżeczce do herbaty. Dzieci 6-12 lat: 2 razy na dobę miarką po 5 ml lub 1 łyżeczce do herbaty. Dzieci 1-5 lat: 2-3 razy na dobę miarką po 2,5 ml lub 0,5 łyżeczki do herbaty. Niemowlęta: przeciętnie 1 raz na dobę miarką po 2,5 ml lub 0,5 łyżeczki do herbaty. Dawka zależy od stanu dziecka oraz jego masy i powierzchni ciała. Sposób podania: preparat przyjmować nierozcieńczony, popić wodą. Okres trwania kuracji zależy od rodzaju i obrazu klinicznego choroby; powinien wynosić nie mniej niż tydzień.

Reklama

Uwagi

Preparat nie zawiera sacharozy. Może być stosowany przez osoby chore na cukrzycę. 1 łyżeczka od herbaty ( 6,2 g lub 5 ml) syropu zawiera 3,36 g D-sorbitolu, co odpowiada 0,28 jednostkom chlebowym (BE). Preparat nie wpływa na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.

Pharmindex