Najzdrowsze miejsce w internecie

Herbapect - ulotka, dawkowanie i stosowanie syropu

Spis treści

Herbapect - skład

5 ml preperatu zawiera: 498 mg wyciągu płynnego z ziela tymianku (1:2), 349 mg nalewki z korzenia pierwiosnka lekarskiego (1:5), 87 mg sulfogwajakolu. Preparat zawiera 6,4-9,0% (V/V) etanolu oraz sorbitol ciekły, niekrystalizujący (E 420).

Herbapect - działanie

Preparat przeznaczony do tradycyjnego stosowania w wymienionych wskazaniach, jego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu. Preparat o działaniu wykrztuśnym zawiera w składzie wyciąg z ziela tymianku oraz nalewkę z korzenia pierwiosnka. Związkiem chemicznym uzupełniającym działanie wyciągu i nalewki jest sulfogwajakol potasu.

Herbapect - wskazania

Tradycyjnie w nieżytach górnych dróg oddechowych. Męczący tzw. "suchy kaszel”. Utrudnione odkrztuszanie.

Herbapect - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancje czynne lub na substancję pomocniczą. Astma. Nie należy stosować u dzieci, które chorowały na ostre zapalenie krtani (krup).

Herbapect - ostrzeżenia

Preparat zawiera 356,85 mg alkoholu (etanolu) w 5 ml syropu, co jest równoważne 7,14% (w/v). Ilość alkoholu w 5 ml leku jest równoważna mniej niż 9 ml piwa lub 4 ml wina. Mała ilość alkoholu w tym preparacie nie będzie powodowała zauważalnych skutków. Lek zawiera 5291,25 mg sorbitolu ciekłego, niekrystalizującego, co odpowiada 3504,924 mg czystego sorbitolu w każdych 5 ml syropu i jest równoważne 0,21 ww. Należy wziąć pod uwagę addytywne działanie podawanych jednocześnie produktów zawierających fruktozę (lub sorbitol) oraz pokarmu zawierającego fruktozę (lub sorbitol). Sorbitol zawarty w preparacie może wpływać na biodostępność innych leków, podawanych równocześnie drogą doustną. Pacjenci z dziedziczną nietolerancją fruktozy nie mogą przyjmować preparatu. Sorbitol może powodować dyskomfort ze strony układu pokarmowego i może mieć łagodne działanie przeczyszczające. Nie zaleca się stosowania u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Herbapect - ciąża

Ze względu na brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania preparatu, nie zaleca się stosowania w okresie ciąży i karmienia piersią.

Herbapect - efekty uboczne

Ze względu na zawartość ziela tymianku istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznej (wstrząs anafilaktyczny, obrzęk naczyniowo-ruchowy - obrzęk Quinckego). Ponadto mogą wystąpić zaburzenia żołądka i jelit: nudności, wymioty.

Herbapect - interakcje

Brak danych.

Herbapect - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 5 ml syropu od 3 do 4 razy na dobę, po posiłku. Dzieci w wieku powyżej 4 lat i młodzież do 18 lat: 2,5 ml syropu od 3 do 4 razy na dobę po posiłku, nie częściej niż co 4h. Do opakowania dołączona jest miarka ułatwiająca dawkowanie, za pomocą której należy odmierzać preparat. Nie należy przyjmować więcej niż 20 ml preparatu na dobę. Nie należy przekraczać zalecanej dawki. Nie należy stosować dłużej niż 7 dni. Preparatu nie zaleca się stosować u dzieci w wieku poniżej 4 lat.

Herbapect - uwagi

Syrop nie zawiera cukru i może być stosowany przez diabetyków.

Pharmindex
Podobne leki
Deflegmin Baby
Deflegmin Junior
Erdomed Muko
Original Tymianek i Podbiał
Sirupus Plantaginis Plus
Może to Cię zainteresuje
Dzbanek filtrujący - jaki wybrać i dlaczego filtrować wodę?
Jaki materac do łóżeczka dziecięcego? Na co zwrócić uwagę?
Jaki roller do twarzy wybrać i na co pomaga taki masaż?
Olejek CBD - jaki wybrać i czym się kierować przy zakupie?
Czym jest long covid? 😷
Trwa nawet do 12 tygodni 🤧