Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗

Lecrolyn

Spis treści

Reklama

Lecrolyn - skład

1 ml roztworu zawiera 40 mg kromoglikanu sodu. 1 kropla (około 0,03 ml) zawiera około 1,2 mg kromoglikanu sodu.

Reklama

Lecrolyn - działanie

Preparat stosowany w leczeniu alergicznego zapalenia spojówek. Mechanizm działania nie jest do końca poznany, jednakże badania na zwierzętach i badania in vitro wykazały, że kromoglikan sodu zapobiega degranulacji mastocytów i tym samym uwalnianiu histaminy i innych substancji wywołujących stan zapalny. Kromoglikan sodu słabo penetruje w głąb rogówki. Wchłanianie kromoglikanu sodu przez błony śluzowe oka jest zaniedbywalne; wchłonięta ilość jest wydalana w postaci niezmienionej z żółcią i moczem.

Reklama

Lecrolyn - wskazania

Objawowe leczenie alergicznego zapalenia spojówek u dorosłych i dzieci.

Reklama

Lecrolyn - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Reklama

Lecrolyn - ostrzeżenia

Jeśli objawy będąsię nasilałylub utrzymywały, pacjent powinien zostać zbadany przez lekarza.

Reklama

Lecrolyn - ciąża

Preparat może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią. Nie oczekuje się żadnego wpływu na płodność z uwagi na znikomą ekspozycję ogólnoustrojową na kromoglikan sodu. Kromoglikan sodu nie ma żadnego wpływu na płodność u zwierząt, nawet przy dużych dawkach ogólnoustrojowych.

Reklama

Lecrolyn - efekty uboczne

Często: przejściowe pieczenie lub miejscowe podrażnienie. Częstość nieznana: reakcje nadwrażliwości.

Lecrolyn - dawkowanie

Dawka powinna być określona indywidualnie dla każdego pacjenta. Dorośli i dzieci: zwykle 1-2 krople do każdego oka 2 razy na dobę. Jeśli nasilenie objawów wymaga częstszego podawania, nie należy stosować częściej niż 4 razy na dobę. Preparat powinien być stosowany regularnie, by uzyskać optymalne opanowanie objawów. Zaleca się, aby leczenie było kontynuowane w okresie ekspozycji na alergen. Szczególne grupy pacjentów. Dostosowanie dawki u pacjentów w podeszłym wieku nie jest konieczne. Sposób podania. Należy podawać do worka spojówkowego oka. Aby zapobiec ewentualnemu zanieczyszczeniu roztworu, pacjent nie powinien dotykać powiek, otaczających obszarów lub innych powierzchni końcówką aplikatora butelki. W przypadku jednoczesnego stosowania innych kropli do oczu, należy zachować 15 min przerwę pomiędzy podaniem poszczególnych preparatów.

Lecrolyn - uwagi

Zakroplenie preparatu może spowodować miejscowe podrażnienie i nieostre widzenie, które mogą czasowo upośledzić zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn.


Podobne leki
Allergodil
Alomide
CromoHEXAL
Cusicrom

Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!