Lipomal

Spis treści

Lipomal - skład

125 g syropu zawiera 1,86 g suchego ekstraktu z kwiatostanu lipy - ekstrahent etanol 40% (v/v); syrop zawiera sacharozę.

Lipomal - Działanie

Lek roślinny działający napotnie, stosowany tradycyjnie, którego skuteczność opiera się wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Lipomal - wskazania

Tradycyjnie jako łagodny środek napotny w stanach gorączkowych. Pomocniczo w przeziębieniach, w stanach zapalnych gardła, w kaszlu.

Lipomal - Przeciwwskazania

Nadwrażliwość na którykolwiek ze składników preparatu.

Lipomal - ostrzeżenia

Jeśli gorączka nie ustępuje po 3 dniach lub przekroczy 39st.C należy skontaktować się z lekarzem. Również w przypadku wystąpienia duszności lub ropnej wydzieliny należy poradzić się lekarza. Pacjenci z rzadkimi dziedzicznymi zaburzeniami związanymi z nietolerancją fruktozy, zespołem złego wchłaniania glukozy-galaktozy lub niedoborem sacharazy-izomaltazy, nie powinni przyjmować preparatu. Dawka 5 ml syropu zawiera 4 g sacharozy, czyli 0,4 jednostki chlebowej. Dawka 10ml syropu zawiera 8g sacharozy, czyli 0,8 jednostki chlebowej. Nie stosować u chorych na cukrzycę. Lek można stosować u dzieci, które ukończyły 1 rż. U dzieci w wieku 1-3 lat przed zastosowaniem zaleca się konsultację lekarską.

Lipomal - ciąża

Brak danych dotyczących bezpieczeństwa stosowania leku w ciąży i podczas karmienia piersią.

Lipomal - dawkowanie

Doustnie. Dzieci od 1 rż. do 3 lat - po konsultacji lekarskiej: 5 ml (1 łyżeczka) 2-3 razy na dobę. Dzieci >3 lat: 5 ml (1 łyżeczka) 4-5 razy na dobę. Dorośli i młodzież >12 rż.: 10 ml (1 łyżka) 3-4 razy na dobę.

Lipomal - uwagi

Preparat jest uważany za bezpieczny i nie powoduje upośledzenia sprawności psychofizycznej, zdolności prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Pharmindex
<-- popup -->