Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗

Nefrol

Spis treści

Reklama

Nefrol - skład

100 g nalewki (1:7) zawiera 6,9 g ziela nawłoci, 3,7 g korzenia mniszka z zielem, 2,47 g owocu aminki, 0,71 g owocni fasoli. Preparat zawiera 61- 69 % (v/v) etanolu.

Reklama

Nefrol - działanie

Skuteczność preparatu oparta jest wyłącznie na długim okresie stosowania i doświadczeniu.

Reklama

Nefrol - wskazania

Preparat stosowany tradycyjnie jako środek pomocniczy w chorobach dróg moczowych, w kamicy nerkowej w drobnych złogach (tzw. piasku nerkowym). Tradycyjnie stosowany jako środek moczopędny.

Reklama

Nefrol - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na mniszka lekarskiego, inne rośliny z rodziny astrowatych (Asteraceae - dawniej Compositae) lub na którykolwiek inny składnik preparatu. Kamica żółciowa i inne choroby dróg żółciowych, niedrożność dróg moczowych.

Reklama

Nefrol - ostrzeżenia

Jednorazowa dawka preparatu (5 ml płynu) zawiera ok. 2,7 g alkoholu. Ze względu na wysoką zawartość alkoholu nie zaleca się stosowania u osób cierpiących na choroby wątroby, padaczkę i alkoholizm. Ze względu na brak danych nie zaleca się stosowania u młodzieży i dzieci poniżej 12 lat. Nie podawać dzieciom do 7 rż., u pozostałych dzieci lek może być stosowany tylko po konsultacji lekarskiej w uzasadnionych przypadkach. Należy poinformować pacjenta, że nasilające lub utrzymujące się objawy lub towarzyszące im gorączka, ból i trudności w oddawaniu moczu lub obecność krwi w moczu wymagają konsultacji z lekarzem. Nie stosować w obrzękach spowodowanych niewydolnością serca lub nerek.

Reklama

Nefrol - ciąża

Ze względu na wysoką zawartość alkoholu i brak wystarczających danych nie zaleca się stosowania leku u kobiet w okresie ciąży i karmienia piersią.

Reklama

Nefrol - efekty uboczne

Możliwe wystąpienie reakcji alergicznych ze względu na obecność mniszka.

Nefrol - dawkowanie

Doustnie. Dorośli: 3 razy dziennie po 1 łyżeczce preparatu (5 ml) w 50 ml wody. Podczas stosowania preparatu zaleca się wypijanie dużej ilości płynów. Młodzież i dzieci powyżej 7 rż.: dopuszcza się stosowanie po wcześniejszej konsultacji lekarskiej (dawkowanie według zaleceń lekarza). Nie stosować u dzieci poniżej 7 roku życia. Nie zaleca się stosowania przez okres dłuższy niż 1-2 tyg. bez konsultacji lekarskiej.

Nefrol - uwagi

Ze względu na zawartość alkoholu nie zaleca się prowadzenia pojazdów i obsługiwania urządzeń mechanicznych w ruchu bezpośrednio po przyjęciu leku.


Podobne leki
Betasol
Debelizyna
Ginjal
Nefrosept

Reklama

Co oznacza pulsowanie w uchu?
Sprawdź!