Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗
Może ratować życie. W 2023 roku została jej poddana rekordowa liczba pacjentów. Sprawdź❗

Oculotect Fluid

Spis treści

Reklama

Oculotect Fluid - skład

1 ml kropli zawiera 50 mg poliwidonu. Lek zawiera chlorek benzalkoniowy.

Reklama

Oculotect Fluid - działanie

Poliwidon jako substancja poślizgowa powoduje powstawanie dobrze przylegającego, ochronnego filmu na powierzchni oka, zastępującego łzy. Ze względu na stosunkowo dużą wielkość cząsteczki powidonu, jej przenikanie przez rogówkę jest mało prawdopodobne.

Reklama

Oculotect Fluid - wskazania

Leczenie objawowe dolegliwości związanych z zespołem suchego oka. Lek łagodzi uczucie suchości wywołane np. przez soczewki kontaktowe, dym papierosowy, wiatr, długą pracę przy komputerze lub inne podrażnienia.

Reklama

Oculotect Fluid - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na składniki preparatu, w tym chlorek benzalkoniowy.

Reklama

Oculotect Fluid - ostrzeżenia

Nie przeprowadzono badań dotyczących stosowania u dzieci. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy, który może powodować podrażnienie oczu i przebarwienie miękkich soczewek kontaktowych. Przed zastosowaniem leku soczewki należy zdjąć i ponownie nałożyć nie wcześniej niż po upływie co najmniej 30 min.

Reklama

Oculotect Fluid - ciąża

Ze względu na brak danych, nie zaleca się stosowania w ciąży i okresie karmienia piersią, o ile nie jest to bezwzględnie konieczne.

Reklama

Oculotect Fluid - efekty uboczne

Często: łagodne, przemijające uczucie pieczenia lub lepkości powiek. Bardzo rzadko: podrażnienie oka, reakcje nadwrażliwości. Może także wystąpić niewyraźne widzenie.

Oculotect Fluid - dawkowanie

1 kropla do worka spojówkowego 4 razy na dobę lub w zależności od nasilenia objawów. W przypadku stosowania innych leków okulistycznych preparat należy wkraplać jako ostatni, zachowując co najmniej 5 min przerwy od podania poprzedniego preparatu.

Oculotect Fluid - uwagi

Po zastosowaniu leku mogą wystąpić przejściowe zaburzenia widzenia (w tym niewyraźne widzenie) - przed rozpoczęciem prowadzenia pojazdu lub obsługiwania maszyn należy zaczekać do powrotu prawidłowej ostrości widzenia.


Podobne leki
Artelac
Corneregel - ulotka, działanie, dawkowanie, skutki uboczne
Lacrimal
Tears Naturale II

Reklama

Jak się uchronić przed chorobami cywilizacyjnymi?
Sprawdź!