Dla Ciebie, na zdrowie!

Prattack

Spis treści

Prattack - skład

1 ml roztworu zawiera 1 mg pranoprofenu. Preparat zawiera chlorek benzalkoniowy.

Prattack - działanie

Niesteroidowy lek przeciwzapalny o właściwościach przeciwbólowych i przeciwzapalnych. Działanie pranoprofenu polega na hamowaniu syntezy prostaglandyn i stabilizowaniu błon lizosomalnych. Po zakropieniu do oka pranoprofen ulega dystrybucji zasadniczo w przednim odcinku oka, a tylko w znikomym stopniu przenika do odcinka tylnego. Nie stwierdzono ogólnoustrojowego wchłaniania pranoprofenu po zakropleniu do oka.

Prattack - wskazania

Leczenie podostrych i przewlekłych chorób zapalnych oczu o etiologii niezakaźnej (zapalenia powiek, zapalenia spojówek, zapalenia powiek i spojówek, zapalenia błony naczyniowej przedniego odcinka oka) oraz przeciwzapalnego leczenia pooperacyjnego po zabiegach przeprowadzanych w rejonie przedniego odcinka oka (po usunięciu zaćmy).

Prattack - przeciwwskazania

Nadwrażliwość na substancję czynną lub na którąkolwiek substancję pomocniczą.

Prattack - ostrzeżenia

Lek może powodować podrażnienie oczu. Należy unikać kontaktu preparatu z miękkimi soczewkami kontaktowymi. Należy usunąć soczewki kontaktowe przed zakropieniem i odczekać co najmniej 15 min przed ponownym założeniem. Substancja zmienia zabarwienie soczewek kontaktowych.

Prattack - ciąża

Preparat powinien być stosowany w ciąży i w okresie karmienia piersią pod ścisłym nadzorem lekarza i tylko w przypadkach, w których jest to jednoznacznie uzasadnione. 

Prattack - efekty uboczne

Częstość nieznana: przekrwienie spojówek, świąd, obrzęk powiek, uczucie ciała obcego, podrażnienie lub łzawienie.

Prattack - interakcje

Dotychczas nie stwierdzono.

Prattack - dawkowanie

Zakraplać 2 krople do chorego oka (oczu) co 6 h. Brak danych dotyczących stosowania leku przez okres dłuższy niż 15 dni. Po zakropleniu delikatnie zamknąć oczy na kilka sekund. Należy odczekać co najmniej 5 min od podania leku, zanim będzie można podać inny preparat do oczu.

Prattack - uwagi

Preparat nie ma wpływu na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługiwania maszyn. Należy wziąć pod uwagę, że zakropienie każdego leku do oczu może spowodować przemijające niewyraźne widzenie. Ponadto choroby, w których wskazane jest stosowanie preparatu, mogą upośledzać widzenie, a tym samym wpływać na zdolność prowadzenia pojazdów i obsługi maszyn.

Pharmindex
Podobne leki
Vizibim
Floxamic Neo
Bimaroz Duo
Briglau Free
Lecrolyn
Może to Cię zainteresuje
Kobieta odmawia jedzenia słodyczy z powodu hiperinsulinemii
Hiperinsulinemia - przyczyny, objawy i leczenie. Jaka dieta?
Język z czerwonymi plamami
Język geograficzny - przyczyny i objawy. Jakie leczenie?
Widok kominów z fabryk zanieczyszczających powietrze
Zanieczyszczenia powietrza - źródła. Jaki wpływ na zdrowie?
Model mózgu z dłoni
Torbiel szyszynki - objawy i leczenie. Czy może pęknąć?
Odczuwasz niedobór magnezu?
Kliknij tutaj!